Клопотання про відкладення розгляду справи

klopit

Відкладення розгляду справи – це перенесення судового засідання з її розгляду і призначення нового на інший день. Відкладення може відбутися у зв’язку з неможливістю повноцінного розгляду справи з певних причин у випадках, встановлених Кодексом України.

Про призначену дату нового засідання учасники процесу мають бути ознайомлені під розписку.

Слід прийняти до уваги, що якщо розгляд справи був відкладений, то справа розглядається від початку. Якщо склад суду залишився незмінний і нові особи не залучені до справи, суд може не вимагати від позивача та інших учасників процесу повтору показань, а просити лише їх підтвердження і доповнення.

Рішення про відкладення справи може прийняти як цивільний, так і господарський чи інший суд.

Підставами для відкладення розгляду справи є:

  • неявка на суд усіх учасників процесу;
  • необхідність заміни судді;
  • необхідність залучення нових свідків до справи;
  • зміна предмету позову;
  • заміна відповідача;
  • вступ у справу третьої особи;
  • неможливість здійснення потрібних процесуальних дій у поточному судовому засіданні.

Зазвичай відкладення судового засідання із розгляду справи небажане, оскільки відтягує час і затримує завершення справи. Тому судді не часто відкладають засідання. Однак, якщо одна зі сторін або обидві заявлять про необхідність цього у з’вязку з наявністю одної з перерахованих підстав, засідання відкладають для кращого розгляду і прийняття законного і справедливого рішення.

Оголошення перерви в судовому засіданні

Перерва в судовому засіданні може бути оголошена у випадку, коли необхідним є представлення нових доказів. Також перерва може буди призначена, якщо засідання неможливо закінчити в той день, на який воно призначене.

В таких випадках справу не починають розглядати спочатку, а продовжують слухання.

Учасники процесу

Якщо суддя вирішив відкласти розгляд справи, то про призначений час нового засідання учасників процесу, що присутні на засіданні, ознайомлюють під розписку. Тих учасників, яких вирішено залучити до розгляду справи, або тих, хто не з’явився в суд, викликають на нове засідання повісткою.

В разі ухвали про відкладення розгляду справи, суддя зобов‘язаний провести допит свідків, які з’явилися на судове засідання. В деяких випадках, однак, суд може прийняти рішення не допитувати свідків і викликати їх повторно в той день, на який призначене нове засідання.

Оформлення клопотання про відкладення розгляду справи

Як оформити документ, що представляє собою клопотання про відкладення розгляду справи, ви можете дізнатись у юристів фірми «Бачинський, Коломієць та партнери». Наші юристи нададуть вам зразок любого юридичного документа (зразок розписки, заяви тощо) або допоможуть оформити клопотання згідно усіх вимог.

Клопотання може подати як одна зі сторін, які беруть участь у процесі, так і їх представник.

Юридична фірма «Бачинський, Коломієць та партнери» готова надати вам послуги з оформлення клопотання, а також запропонувати кваліфікованого адвоката для представництва в суді.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 ×
Замовити послугу

 
×