Клопотання про виклик свідків

witness

Згідно статті 60 ЦПК України, кожна зі сторін у суді має довести обставини, згідно яких вона висуває свої вимоги або заперечення. Доведення проводиться на підставі доказів.

Доказами є фактичні дані, які можуть підтвердити або спростувати обставини, що розглядаються в суді і щодо яких ведеться спір. Такі дані встановлюються на основі показань сторін, допиту свідків, речових та письмових доказів, експертних висновків.

Показання свідків – важлива частина судового процесу. Показання полягають у викладі відомих свідкові обставин, які мають відношення до справи і значення для її вирішення (згідно статті 63 ЦПК України). При цьому показання свідка, що не може вказати джерело своїх знань про такі обставини, не є доказами. У якості свідка може виступати будь-яка особа, якій відомі такі обставини.

Для виклику свідків в суд складають клопотання про виклик свідків. У клопотанні вказуються ім’я свідка, місце його проживання (перебування), або вказується місце роботи. Також у заяві перераховуються обставини, щодо яких свідок може дати показання – підтвердити чи спростувати їх.

Заява про виклик свідків подається на попередньому судовому засіданні або до того, як почнеться розгляд справи по суті.

Згідно статті 52 ЦПК України свідки мають право відмовитись давати показання відносно себе самих, а також осіб, що є членами їх сімей або близькими родичами. В такому випадку свідок зобов’язаний вказати причини відмови.

Протокол затримання

При затриманні за підозрою у скоєнні злочину повинен бути складений протокол затримання.

Особу, що підозрюється в скоєнні злочину, без ухвали суду мають право затримати:

  • потерпілий або очевидець – безпосередньо при скоєнні чи замаху на скоєння злочину, або одразу після цього;
  • правоохоронець – у випадку, коли потерпілий або очевидець вказують на скоєння злочину, або ж наявні певні ознаки, що вказують на причетність підозрюваного до злочину.

Протокол затримання підозрюваного повинен містити наступні пункти:

  • підстави і мотиви для затримання;
  • час і місце затримання;
  • пояснення особи, яку затримано;
  • час складання протоколу.

Протокол мають підписати представник органу досудового розслідування та сам затриманиq. При цьому затриманий має право відмовитися підписувати протокол.

Копію протоколу вручають затриманій особі та надсилають прокурору.

Протокол допиту потерпілого

Допит потерпілого проводять для отримання фактичних даних щодо обставин скоєного злочину безпосередньо від особи, що постраждала при скоєнні злочину.

Для проведення допиту потерпілого не потрібна постанова слідчого чи санкції прокурора. Потерпілого викликають до слідчого повісткою.

Існують спеціальні правила що стосуються допиту потерпілого:

  • потерпілого мають допитувати окремо від інших потерпілих;
  • під час допиту забороняється ставити навідні запитання.

В ході допиту слідчий фіксує всі показання потерпілого і після закінчення повинен представити йому протокол допиту для ознайомлення. Потерпілий має право просити внести в протокол доповнення і поправки, якщо вважає за потрібне. Ці доповнення слідчий зобов’язаний внести в протокол.

Протокол повинні підписати потерпілий, слідчий і всі присутні при допиті особи. Підписується кожна сторінка протоколу.

Юридична фірма «Бачинський, Коломієць та партнери» допоможе розібратися з усіма перерахованими документами, перевірити відомості, зазначені в цих документах, розібратися в усіх юридичних тонкощах. Ми допоможемо вам захистити ваші права і уникнути незаконних дій з боку правоохоронних органів.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 ×
Замовити послугу

 
×