Стягнення боргу за розпискою

повернення боргу

Розписка. Сьогодні дуже важко знайти людину, яка хоча б один раз у своєму житті не позичала гроші. Але при цьому не завжди складається договір позики або розписка. А між тим письмові докази наявності боргу можуть позбавити кредитора від от багатьох проблем у майбутньому. До їх кола входить і боргова розписка про отримання грошей. Між тим, для того, щоб вона мала юридичну силу, її треба правильно скласти.

Як оформляється розписка: зразок

Починати документ повинна його назва, а також дата та місце складання. Після цього потрібно навести як можна більше інформації стосовно сторін угоди – позичальника та позикодавця. Зверніть увагу, що слід вказати не тільки повні прізвища та адреси, а ще і паспортні данні сторін, а також їхні ідентифікаційні номери.

Після вступної частини розписки слід вказати ту суму грошових коштів, яку кредитор передав, а боржник отримав на руки. Сьогодні трапляються випадки, коли замість грошей, на підставі розписки надається в користування майно. У цьому разі необхідно написати його чіткі характеристики. Повертаючись до грошової позики, в розписці слід зазначити не тільки суму коштів числами, але ще й прописом. Таким чином можна уникнути неправомірних виправлень в тексті документа стосовно розміру коштів, наданих в борг.

Також дозволяється в борговій розписці передбачити і розмір відсотків за користування позикою. Нещодавно серед фахівці існували сумніви в такій можливості, адже могло здатися, що право давати у борг є лише у фінансових установ (банків тощо), а надання позики може бути розцінено як фінансова діяльність із кримінальною відповідальністю. Однак ще в 2011 році Верховний Суд України вказав на те, що громадяни не позбавлені права надавати один одному відсоткові позики, і борг може бути стягнений з відсотками

Наступним реквізитом, які повинні містити в собі боргові розписки, є чітка дата, коли треба повернути борг. Якщо ж цього не зазначити, то можуть виникнути ускладнення у майбутньому.

Насамкінець, розписка про отримання грошей повинна містити в себе підписи сторін. Якщо ж документ було складено у присутності свідки, то доцільно мати на розписці і їх автографи.

Сьогодні розписка приклад показує те, що для оформлення позики не має потреби складати ще й окремий договір. Така думка знайшла своє підтвердження у постановах та ухвалах Верховного Суду України. Тобто, по відношенню до розписки діють всі норми цивільного законодавства стосовно позики. Їх можна застосувати тоді, коли інша сторона не має наміру повертати борг.

Зразок розписки, що ми наводимо, є найкращим варіантом, але боргова розписка може бути складена і у довільній формі, із обов’язковим вказанням певних даних.

Останнє роз’яснення Верховного Суду України щодо розписок у 2015 році вказує, що у розписці обов’язково має бути:

  • одержання позичальником за борговою розпискою певної суми коштів;
  • обов’язок боржника повернути позичальнику кошти;
  • дата отримання позики.

Зразок розписки для позики можна отримати у наших юристів, також вони можуть надати юридичну консультацію щодо найкращого оформлення цього документу, щоб гарантовано отримати свої гроші назад. Розписка, зразок якої ми пропонуємо, гарантує стягнення боргу у випадку відкриття судової справи. У випадку неповернення боргу за розпискою, потерпіла сторона може також звернутись за допомогою до юристів нашої компанії, які проконсультують щодо можливості стягнення боргу в залежності від конкретного випадку.

Як стягнути борг за розпискою

Звісно, після настання строку платежу (який обов’язково має бути вказаний у розписці), кредитор має право звернутися до суду з відповідним позовом. Але ж як свідчить практика, подібні справи суди можуть розглядати роками. Тому вихід можна найти у досудовому порядку вирішення конфлікту.

Спочатку доцільно провести перемовини з боржником для того, щоб з’ясувати причини несвоєчасного повернення боргу. Адже у кожного можуть трапитись в житті непередбачувані обставини. І якщо інша сторона визнає свої зобов’язання, то можна знайти вихід із становища.

Інша справа, коли людина просто навмисно забуває про свій борг. У цьому випадку вже має місце склад злочину, який іменується шахрайством. Тоді кредитору нічого не залишається робити, як звертатися із заявою до відділення поліції. Але для того, щоб відкрити кримінальне провадження, сума боргу, вказана у розписках, повинна бути суттєвою.

Також можна звернутися до боржника з письмовою претензією. Її складання доцільно доручити досвідченому юристу. Він не тільки правильно застосує до спірних взаємовідносин норми законодавства, але і правильно розрахує суму боргу, із урахуванням 3% річних, індексу інфляції тощо.

Позов про стягнення боргу за розпискою

Якщо ж усі засоби впливу на боржника вичерпано, то нічого не залишається, як звертатися до суду. Позов про стягнення боргу за розпискою подається в місцевий суд за місцем проживання боржника. Він має містити в себе такі данні:

  • назву суду та його адресу;
  • відомості про позивача та відповідача з зазначенням їх адрес та засобів зв’язку;
  • обставини за яких було передано гроші під розписку;
  • істотні умови позики;
  • докази того, що боржник не повернув кошти у встановлений термін;
  • безпосередньо позовні вимоги.

До позовної заяви слід долучити копію боргової розписки, листування, та усі інші докази існування боргу. Також звернення до суду потребує від позивача сплати державного мита. Його розмір визначається у відсотках до загальної суми позовних вимог. Сам же позов з додатками подається до суду у двох примірниках, один з яких буде відправлений відповідачу.

Коли виникла необхідність у стягненні боргу, в нагоді буде допомога спеціалістів. Юристи нашої компанії:

  • надають усні та письмові рекомендації щодо оформлення відносин позики;
  • ведуть діалог та листування з боржником та юридичне попередження про повернення;
  • цілком законними засобами збирають відомості про майно, наявне у боржника, та сприяють накладенню на нього арешту;
  • супроводжують судовий розгляд справи в усіх інстанціях;
  • представляють інтереси кредитора під час виконавчого провадження.

Наші переваги:

  • досвід більше 8 років у стягненні боргів за розпискою;
  • попередня оцінка реальності стягнення. Ми ніколи не беремо гроші за юридичну справу, що не має перспектив та завжди попереджуємо про ті випадки, коли не вартує навіть розпочинати судові справи;
  • розповідаємо про всі можливі способи притягнення до відповідальності за борг за розписками (до прикладу, доволі дієвим способом може бути заборона виїзду боржника за розпискою закордон. І тоді, навіть не маючи офіційних доходів чи майна, боржник за розпискою може повернути борг лише задля скасування судової заборони виїзду закордон);
  • ми працюємо на результат, адже у свої послуги включаємо % від реально повернутої суми.

Для повернення боргу телефонуйте:

+38 096 002 01 00;

+ 38 050 431 70 84

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×