Супровід податкової перевірки

Супровід податкової перевірки

Податкова перевірка – серйозний стрес для будь-якої, навіть добросовісної організації. Згідно існуючої статистики, донарахування зборів і податків, а також накладення податкового штрафу – практично незмінний результат такого заходу. В випадку притягнення до фінансової відповідальності податкові органи можуть арештувати рахунки організації, а також ввести цілий арсенал забезпечувальних заходів, що перешкоджають нормальному функціонуванню компанії. Для попередження і мінімізації можливих негативних наслідків вірним рішенням є залучення фахівців, що забезпечать юридичний супровід податкової перевірки.

З чого складається супровід податкової перевірки

Юрист може здійснювати частковий або повний супровід перевірки як з клієнтом, так замість нього та виконувати наступні дії:

 • Надати консультацію з питань порядку проведення перевірок.
 • Проаналізувати вимоги, що висунуті з боку правоохоронних органів на предмет їх правомірності, законності та обґрунтованості.
 • Провести інструктаж для працівників організації, як діяти в випадку проведення податкових перевірок.
 • Швидко і ефективно вирішити конфліктну ситуацію під час взаємодії з органом перевірки.
 • Проаналізувати акт податкової перевірки на наявність пред’явлених порушень і підготувати заперечення згідно результатів перевірки.
 • Провести позасудове і судове оскарження дій податкових органів і результатів податкової перевірки, що були пред’явлені.

Погоджуючись на супровід податкової перевірки, ви показуєте, що компанія знаходиться під правовим захистом і всі процедурні порушення з боку перевіряльників буде зафіксовано. Крім того, присутність юристів може запобігти витоку інформації та забезпечити збереження документів.

Коли супровід актуальний

Кожен платник податків може вдатися до послуг супроводу, якщо вважає, що податкові органи порушують його законні права. Найбільш актуальним супровід вважається в наступних випадках:

 • Виїзна податкова перевірка, що оголошена стосовно платника податків. В більшості випадків ця процедура пов’язана донарахуванням податкових сум і потребує кваліфікованого супроводу.
 • Заява в декларації значних податків до відшкодувань та податкових відрахувань (суми, що на 5-10% перевищують оборотні засоби).
 • Подача податковим органам повідомлення про участь в контрольованих іноземних компаніях.
 • Вимоги податковим органом непропорційно великої кількості документів , проведення огляду приміщення, або інші дії, що не співпадають з регламентом звичайної камеральної податкової перевірки.
 • Нарахування до сплати такої суми податку, несплата якої може стати підставою для порушення кримінального переслідування.

Біль шість компаній просто не мають в своєму штаті кваліфікованих спеціалістів для супроводу податкової перевірки. Бухгалтер фірми частіше не володіє знаннями нюансів податкового права, а юрист корпорації погано орієнтується в бухгалтерських розрахунках. При цьому ризик поставити компанію на грань банкрутства в випадку високих донарахувань за виїзними перевірками доволі великий. Кваліфіковані юристи, що мають досвід спілкування з податковими органами, проконтролюють, щоб межі повноважень контролюючого органа, а також матеріальне та процесуальне право не були порушені.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 ×
Замовити послугу

 
×