Юридичний супровід діяльності учасників фондового ринку

alexander-mils-lcphgxs7pww-uns

Обіг цінних паперів та діяльність учасників фондового ринку – це процеси, що потребують комплексної юридичної допомоги. Юридичний супровід учасників фондового ринку включає підготовку всіх необхідних документів, державну реєстрацію та врахування всіх податкових ризиків з точки зору як вітчизняного, так і міжнародного права.

Основні послуги при юридичному супроводі
Широкий перелік питань на ринках капіталів, в тому числі приватне розміщення цінних паперів, облігацій, акцій та інших додаткових емісій підкріплюються практичними консультаціями. Супроводу вимагають також угоди з відчуження та придбання цінних паперів, поглинання і злиття акціонерних компаній, а також сек’ютиризації – трансформування боргових зобов’язань банку в ліквідні інструменти шляхом випуску боргових цінних паперів. Фінансовий моніторинг на фондовому ринку найчастіше застосовується під час впровадження комплаєнсу, управління ризиками, а також при супроводі емітентів на фондовому ринку.
Для успішного провадження професійної діяльності приватні компанії, які працюють на фінансовому ринку та мають в обігу цінні папери мають потребу в вирішенні таких питань:
• Професійні консультації в сфері цінних паперів та корпоративного права.
• Розробка гарантійних механізмів та структурування угод, що пов’язані з цінними паперами.
• Угоди з купівлі і продажу цінних паперів, а також їх аналіз і підготовка.
• Робота з акціями, облігаціями, іншими цінними паперами, супровід їх випуску.
• Залучення фінансування за допомогою механізму сек’ютиризації.
• Контроль щодо відповідності вимогам українського законодавства.
• Можливість представляти у відносинах інтереси іншими учасниками ринку капіталів, наприклад інвестиційними фондами, депозитаріями, торговцями цінними паперами, тощо).
• Супровід емітентів на фондовому ринку та загальних акціонерних зборів.
• Представництво в ДКЦПФР інтересів клієнту.
• Консультації та супроводження реєстрації та створення інститутів спільного інвестування та акціонерних товариств.
• Контроль та роботи з врегулювання правопорушень на ринку цінних паперів.
В незалежності від специфіки угоди, що планується, організація фінансового моніторингу на фондовому ринку має виконуватися швидко та з професійним підходом. Це дозволяє надавати клієнтам кваліфіковані юридичні послуги та дозволяти в найкоротші терміни реалізовувати їх запити.
Для якісного професійного супроводу юридичний досвід має включати наступні аспекти:
• Правовий аудит емітентів.
• Дотримання і виконання законодавчих вимог, що регулюють діяльність учасників фондового ринку.
• Врегулювання конфліктних ситуацій та порушень, що пов’язані з Комісією з цінних паперів.
• Підготовка і контроль особливої інформації.
• Вирішення питань звітності до Комісії з цінних паперів.
Для чого потрібен юридичний супровід
Юридичний супровід операцій з цінними паперами дозволить клієнту уникнути прийняття необачних рішень, знизити комерційні та фінансові ризики та сприяє розв’язанню проблем, що вже існують.
Фондовий ринок України наразі знаходиться в процесі формування та визначає свій вектор на інтеграцію в економічне середовище світу. Розвиток інфраструктури фондового ринку активно розвивається в напрямку підсилення функціональних ознак посередницької діяльності. В умовах змін внутрішнього та зовнішнього середовища це сприяє активізації діяльності в сфері інвестицій.
Найбільшою проблемою розвитку інфраструктури фондового ринку в сучасному світі є недосконалий розвиток інфраструктурних суб’єктів та недостатні фінансові можливості, що обмежують їх інвестиційну діяльність. Крім того в Україні недостатньо розвинуто фінансове посередництво. Це пов’язано з низьким рівнем життя, недосконалістю та нестабільністю законодавства, а також недостатньою довіру населення до фінансових послуг. Юридичний супровід діяльності учасників фондового ринку є одним з чинників, що сприяють активній взаємодії суб’єктів та забезпечує їх ефективну інвестиційну діяльність.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 ×
Замовити послугу

 
×