Реєстрація іноземця і надання житла іноземцям

^B6FE848AE4E9FFB6D1A9948C37BE5EABF95FF360798600672A^pimgpsh_fullsize_distr

Прописка іноземця

На фоні економічного зростання в Україні, а також завдяки туристичній привабливості, спостерігається значний наплив громадян інших держав, у яких виникло бажання оселитись в Україні на короткостроковий або довгостроковий термін,. Таке збільшення кількості іноземців створює для людей, які володіють нерухомістю, сприятливі умови для вигідної здачі в оренду житлових приміщень.

Однак, в законодавстві України існують особливі умови щодо в′їзду, працевлаштування та прописки іноземців. Для громадян, що здають в оренду іноземцям житло, це може створювати певні ризики.

Особам, які надають житло громадянину іншої країни, слід знати вимоги, передбачені законодавством. Зокрема те, що для проживання на території України необхідна реєстрація іноземця. Порядок реєстрації передбачений Кодексом України про адміністративні порушення. Слід перевірити наявність документів, які підтверджують громадянство резидента іншої країни; посвідок, що визначають термін його перебування в Україні та інших документів, відсутність яких може створити певні проблеми.

Особі, що здає житло іноземцю бажано чітко визначити, на яку кількість днів буде здано житло, які умови проживання і оплати оренди, а також комунальних послуг. Перебування в квартирі, що здається, інших осіб також може бути узгоджене. Бажано знати також, коли іноземець має покинути Україну, і переконатися, що він був знятий з обліку по місцю проживання до того, як перетнув кордон.

 

Реєстрація для нерезидентів України. Ризики, що виникають при наданні житла іноземцям

  • Згідно Кодексу України про адміністративні порушення (стаття 205), громадянин, що запросив на територію нашої держави іноземця, чи надав житло особі без громадянства повинен в обов′язковому порядку прийняти всі необхідні заходи, стосовно вчасної реєстрації таких осіб за місцем їх проживання. У разі, якщо було виявлено порушення цієї статті, згідно чинного законодавства передбачається стягнення штрафу у розмірі 20-40 неоподаткованих мінімумів громадян або попередження.
  • У статті 206 вказано – порушення громадянином встановлених норм щодо надання житлової площі, транспортних засобів та інших послуг нерезидентам України, тягне за собою накладення штрафних санкцій у розмірі 300-500 неоподаткованих мінімумів доходу громадянина.
  • Зокрема, існує ризик пошкодження майна як самого власника, так і третіх осіб, особливо тих, що проживають по сусідству, а також несплата іноземцем комунальних послуг. Якщо громадянин іншої країни покинув межі України, виконання угоди стосовно оренди житлового приміщення або відшкодування збитків, завданих власнику стає неможливим і тягне за собою значні майнові збитки.

Щоб запобігти виникненню перелічених ризиків, слід насамперед одержати гарантії по покриттю витрат, пов′язаних із проживанням цієї людини у житловому приміщенні, зокрема у працедавця, що працевлаштував іноземця. Потрібно дотримуватись усіх законодавчих норм стосовно надання житла іноземцям.

Якщо іноземець прописаний в орендованому житлі, виникає наступна проблема – як його зняти з обліку, де він зареєстрований.

Реєстрація місця проживання для нерезидентів України здійснюється згідно відповідних документів, які були затверджені відповідно до:

  1. Наказу МВС України № 1077;
  2. Порядком реєстрації місця проживання фізичної особи в Україні (ПР);
  3. Правових норм ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Згідно ПР, іноземець знімається з прописки, де він проживає за наявності:

  • Подання, написаного іноземцем або представником, що представляє його інтереси;
  • Чинного рішення суду, згідно якого:

а) нерезидент позбавляється прав надалі користуватись житлом, де прописаний;

б) особа виселяється, якщо вважається такою, що зникла безвісті;

  • За присутності паспорта чи іншого документу, який був надісланий органом державної реєстрації актів цивільного стану, посмертне свідоцтво, видане відповідною інстанцією іншої держави;
  • Документів, що вказують на відсутність причин відносно подальшої присутності на території нашої держави осіб, з відсутністю громадянства, також громадян інших держав;
  • На підставі інформації від територіального органу ДМС України, який обслуговує територію, де проживає особа:

а) про завершення терміну дії посвідчень на тимчасове місце проживання іноземців;

б) копії рішень відносно анулювання дозволу на обмежений термін перебування;

в) одержання іноземцем посвідчення що передбачає надання громадянства України;

  • Згідно документу про припинення тимчасового перебування нерезидента на обліку спеціальної соц. установи, закладу (завершення терміну дії оренди на житло, закінчення терміну навчання у навчальному закладі, якщо особа зареєстрована в гуртожитку), на основі документів про відчуження житлового приміщення, які зазначені у законодавстві.

Стосовно останніх двох підстав, процедура зняття іноземця з реєстрації за місцем проживання здійснюється відповідно до клопотання уповноважених осіб (особи, що винаймає житло, власника приміщення, установи).

Існують поширені випадки, коли іноземці виїжджають з України, не подаючи звернень в органи ДМС, про зняття їх з обліку. Для орендодавців це створює неабияку кількість проблем.

Згідно Порядку існують випадки, згідно яких власник приміщення може особу зняти з реєстрації :

  1. Подання документів до органу ДМС, що засвідчують припинення права осіб/особи надалі користуватись житлом (договір оренди, у якого завершився термін дії);
  2. Судовий позов про визнання особи-відповідача такою, що втратила право надалі користуватись житлом (За відсутності необхідних документів, наведених у першому пункті).

Окрім цього, повинні бути наведені докази того, іноземець покинув межі України та втратив подальше право користуватись житлом. Лише на основі судового рішення особа знімається з реєстрації.

Телефонуйте:

+ 38 096 002 01 00
+38 032 2473544

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×