Адвокат у кримінальних справах

Адвокат у кримінальних справах

У наш час можна досить легко стати обвинувачуваним у кримінальній справі, і часто – без законних на те підстав. Телебачення і газети чи не щодня повідомляють про випадки незаконного затримання людей; про несправедливі дії осіб, які мають захищати права людини; при побиття невинних людей під час затримання чи допитів. Інколи людина може випадково опинитися не в тому місці і не в той час – й бути звинуваченою у злочинних діях, до яких не має жодного стосунку.

Для того, щоб убезпечити себе від безпідставних звинувачень і неправомірних дій, кожному громадянину України слід знати свої права, що передбачені Конституцією України та Європейською конвенцією про захист прав людини.

Пам’ятайте про свої права

Якщо вас було затримано, пам’ятайте про те, що:

 • у випадку затримання вас з тих чи інших причин, ви маєте право з найпершої хвилини скористатися правовою підтримкою кримінального адвоката. Це право передбачене ст. 29 Конституції України та ст. 20 Кримінального процесуального кодексу України;
 • якщо після затримання протягом 72 годин вам не було пред’явлено постанову суду про утримування вас під вартою, ви маєте право бути звільненим з-під арешту;
 • якщо вас було затримано, ви маєте право відмовлятися давати будь-які покази, які можуть привести до обвинувачення вас чи ваших рідних у скоєнні злочину. Ви маєте право взагалі відмовитись відповідати на запитання правоохоронних органів. Це право передбачене ст. 18 Кримінального процесуального кодексу України;
 • у випадку вашого затримання, про цей факт мають бути негайно повідомлені ваші родичі або члени сім’ї, чи інші особи за вашим вибором.

При затримці підозрюваного у кримінальному правопорушенні, представники правоохоронних органів повинні одразу роз’яснити затриманому ці права. Однак, на практиці такі роз’яснення відбуваються не завжди. Часто навпаки – на затриманого здійснюється тиск, який полягає у психологічному, а часом і фізичному насильстві. Під таким тиском затриманий може почати відповідати на маніпулятивні запитання, за допомогою яких його підводять до визнання ним вини.

Крім випадків тиску, затриманому можуть пообіцяти звільнити його від кримінальної відповідальності після надання ним показів. Однак найчастіше це закінчується обвинувачуваним вироком суду.

Найкращим виходом у випадку затримання буде одразу зв’язатись з адвокатом у кримінальних справах, який захистить ваші права і доведе вашу невинуватість.

Чим може допомогти адвокат у кримінальних справах

Слідчі та представники прокуратури зазвичай зацікавлені в тому, щоб відзвітуватися щодо успішного розкриття злочину. Тому в багатьох випадках вони не намагаються встановити справжнього правопорушника, а прагнуть довести вину тієї особи, яка опинилася на місці злочину і була затримана.

На відміну від них, кримінальний адвокат зацікавлений довести непричетність клієнта до скоєння злочину, або пом’якшити покарання у випадку його винуватості.

В залежності від обставин справи, кримінальний адвокат може добитись:

 • повного звільнення затриманого клієнта від кримінальної відповідальності;
 • заміни міри покарання обвинувачуваного на таку, що не передбачає позбавлення волі;
 • зменшення строку позбавлення волі до мінімуму;
 • дострокове звільнення від позбавлення волі, тощо.

Адвокат у кримінальних справах подбає про підбір повноцінних доказів, відповідні заключення експертів, складання усіх необхідних процесуальних документів. Він укладе для вас потрібні заяви чи скарги, які допоможуть повному виправданню або пом’якшенню вироку.

Вимоги до захисника у кримінальній справі

Кримінальний процесуальний кодекс України висуває ряд вимог до адвокатів, які можуть захищати обвинувачуваних у кримінальних справах.

Зокрема, стаття 45 КПК України говорить про те, що захисником у кримінальному провадженні є адвокат, який здійснює захист обвинуваченого. У другій частині ст. 45 говориться, що захисником у кримінальній справі може бути особа, відомості про яку включені в Єдиний реєстр адвокатів України. В цьому реєстрі не має бути вказано, що права даної особи на те, щоб займатися адвокатською діяльністю, були зупинені чи припинені.

Ст. 50 КПК України визначає перелік документів, які повинен мати адвокат для того, щоб здійснювати захист у кримінальних справах.

Кримінальному адвокату необхідно представити наступні документи:

 1. Свідоцтво, що підтверджує право на зайняття адвокатською діяльністю;
 2. Ордер, договір із захисником або доручення органу, уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Тобто цих двох документів достатньо для того, щоб адвокат міг захищати свого клієнта у кримінальній справі.

У другій частині цієї статті говориться про те, що встановлення яких-небудь інших вимог чи умов для того, щоб адвокат мав можливість виконувати обов’язки захисника, не допускається.

Якими якостями має володіти захисник у кримінальному провадженні

Незважаючи на те, що Кримінальний процесуальний кодекс України вимагає надання адвокатом лише двох документів на підтвердження його прав бути захисником у кримінальній справі, особисті якості адвоката, без сумнівів, мають велике значення. Адже для того, щоб адвокат зумів відстояти свого клієнта під час ведення справи, зібрав необхідні докази, запросив відповідних експертів, знайшов свідків та довів невинуватість особи в суді, він мусить бути не лише професіоналом у своїй справі, але й сильною особистістю.

Тому при виборі адвоката у кримінальних справах мають значення такі його якості:

 • Належна теоретична підготовка – щоб вільно почуватися у суді, адвокат повинен досконально знати Закони та Кримінальний процесуальний кодекс України;
 • Великий практичний досвід – чим більше успішно завершених справ у послужному списку адвоката, тим більша ймовірність, що ваша справа також завершиться успішно для вас;
 • Вміння поводитися з представниками правоохоронних органів – при спілкуванні з поліцейськими, слідчими та працівниками прокуратури необхідне розуміння особливостей їх роботи та вміння протистояти психологічному тиску. Ці якості також важливі для кримінального адвоката;
 • Психологічні якості – вміння втримувати самоконтроль у стресових ситуаціях; здатність заспокоїти клієнта і викликати його довіру; впевнена поведінка під час слухання справи, здатність переконати суддю у своїй правоті. Ці моменти без сумніву здатні вплинути на результат справи.

Всі ці якості притаманні кримінальним адвокатам Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери». Наші спеціалісти мають великий теоретичний та практичний досвід і бездоганні психологічні якості. Тому, якщо ви шукаєте відмінного адвоката – звертайтеся до нас!

Послуги Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери»

Ми пропонуємо нашим клієнтам повний правовий захист у кримінальних стравах. Наші адвокати готові надати вам наступні послуги:

 • правовий захист, що здійснюється під час ведення досудового розслідування;
 • захист прав затриманих осіб, яких звинувачують у скоєнні кримінальних правопорушень;
 • забезпечення звільнення затриманих з-під варти;
 • оскарження рішень чи дій прокуратури, або їх відсутності, під час ведення досудового розслідування;
 • адвокатський захист підозрюваних під час судового розгляду кримінальної справи у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій та при перегляді судових рішень Верховним Судом України – ми готові взятися за справи різної складності;
 • складання апеляцій, касаційних скарг чи заяв про перегляд судового рішення Верховним Судом України;
 • оскарження постанови про закриття кримінального провадження – таке оскарження здійснюється, якщо клієнт не погоджується із закриттям;
 • надання правової допомоги свідкам;
 • захист прав, свобод та інтересів обвинуваченої особи, а також тих осіб, щодо яких розглядаються питання про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або видачу їх іноземній державі;
 • правовий захист потерпілих;
 • забезпечення стягнення шкоди з осіб чи установ, яка була заподіяна внаслідок кримінального правопорушення;
 • а також інші послуги, що стосуються кримінального провадження.

Ми гарантуємо своїм клієнтам повну конфіденційність у будь-яких питаннях.

Великою перевагою наших послуг є їх фіксована ціна за певний комплекс, а також погодинна оплата за фактично витрачений час. Такий підхід дозволить вам зекономити ваші кошти!

Переваги наших адвокатів

Спеціалісти Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» мають наступні переваги:

 • є учасниками комітету з кримінально-процесуального та кримінального права Асоціації правників України;
 • неодноразово отримували винагороди у сфері кримінального права;
 • регулярно розвивають свої знання та навички, беруть участь у різних конференціях та форумах у сфері кримінальної юстиції;
 • є авторами численних публікацій на теми криміналістики;
 • мають великий досвід і відмінну репутацію як успішні адвокати у кримінальному процесі.

Наші юристи відповідають найсуворішим вимогам до адвокатів у кримінальному провадженні. Якщо ви або хтось з близьких вам людей звинувачені у кримінальному правопорушенні – не зволікайте, одразу звертайтеся до нас. Ми зробимо все можливе, щоб довести вашу невинуватість і захистити ваші права у повній мірі!

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 ×
Замовити послугу

 
×