Працевлаштування іноземців

пошук інвестицій

Якщо Ви зібралися використовувати працю іноземців, Вам слід ознайомитись з деякими пунктами в нашому Законодавстві для уникнення проблем між роботодавцем та працівником та в кожного окремо.

Працевлаштування іноземців – досить поширене явище в Україні в останні роки. Для влаштування на роботу працівнику не обов’язково мати громадянство України. Іноземних громадян приваблюють як наша прекрасна столиця – Київ, так і інші міста, зокрема Львів – культурний центр країни, Одеса – великий міжнародний порт та інші. Громадяни інших держав мають право на працю згідно законодавства, якщо у них наявні всі потрібні документи, які оформлені належним чином. Щоб отримати потрібні документи, необхідно звернутися у відповідні інстанції. Роботодавцю також необхідно мати офіційний дозвіл для використання в якості працівника громадянина іншої країни. Такий дозвіл на працевлаштування видається в регіональному Центрі зайнятості.

Цими пунктами в Законодавстві є закони України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” та “Про зайнятість населення» ( ч.2 ст.8), постанова Кабінету Міністрів України від 01.11.1999р. № 2028 “Про затвердження Порядку оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні”, постанова Кабінету Міністрів від 8 квітня 2009 р.N 322 «Про затвердження Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства». Основне правило, яке Ви повинні знати, це те – що ніхто не має права без офіційного дозволу наймати іноземного працівника. Цей працівник повинен бути заміною відсутності працівника з українським громадянством потрібного фаху в цьому регіоні. Дозвіл Вам видадуть в Центрі зайнятості у обласному центрі. Якщо держава дізнається, що Ви використовуєте незаконно іноземців, Ваше підприємство змушене буде виплатити штраф, що дорівнює 20-тьом мінімальним заробітним платням, а також буде стягнуто штраф за кожного нелегально працюючого іноземця, що дорівнює 50-тьом неоподатковуваним мінімумам доходів громадян.

Через 30 днів після подання необхідних документів ухвалюється рішення про надання дозволу. Ціна розгляду заяви дорівнює 4-м мінімальним заробітним платам. Отриманий дозвіл дійсний протягом року.

Документи, які має подати іноземець:

  • копія паспорту, диплому (або будь-який документ про освіту);
  • нотаріально завірена довіреність від іноземця (для отримання довідки про несудимість в Україні);
  • довідка про несудимість з країни походження іноземця (доказ того, що іноземець, який на момент оформлення дозволу не відбуває покарання за скоєння злочину та не перебуває під слідством);
  • 2 кольорові фотокартки (3,5 x 4,5 см).

Всі ці документи мають бути легалізовані або апостилізовані.

Документи, які має подати роботодавець:

  • довільної форми заява;
  • нотаріально або засвідчені уповноваженим органом копії статуту, свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарської діяльності, проекту контракту роботодавця з працівником — іноземним громадянином, копії документів про освіту або кваліфікацію;
  • пояснювальна заява або аргументування необхідності використання праці іноземних громадян, а також докази необхідних умов їх перебування та діяльності на робочому місці;
  • ПІБ, рік народження, фах, стать, номер паспорта усіх майбутніх іноземних працівників;
  • документ, що посвідчує право представника роботодавця представляти його інтереси у центрі зайнятості;
  • довідка від ДПСУ про сплату роботодавцем необхідних податків і зборів та квитанція про оплачений розгляд заяви.

В роботодавця є 3 дні з моменту початку роботи іноземця для повідомлення центру зайнятості та реєстрації у органах внутрішніх справ.

Якщо роботодавець подав неповний перелік документів, вони містять неправдиву або підроблену інформацію, іноземець працює в гірших умовах, ніж спеціалісти цього ж фаху з українським громадянством, порушує законодавство, перебуваючи на території України, не починає працювати в домовлений строк, розриває достроково контракт або відмова від видачі візи йому не набула річного терміну, то в ухваленні дозволу буде відмовлено.

Ми можемо допомогти Вам із законним працевлаштуванням і реєстрацією іноземців. Представники нашої компанії достатньо компетентні в цих питаннях і допоможуть уникнути багатьох проблем із Законодавством у зручний для Вас час. Заходьте!

 

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 ×
Замовити послугу

 
×