Підробка документів

post_preview_59fa3e6f7d75013884087385125

Попит на виготовлення фальшивих документів вражає. Незважаючи на те, що українські компанії активно переходять на електронний документообіг, більшість держустанов і підприємств досі використовують паперові документи, а тому ризик підробки доручень, довідок, підписів, печаток і штампів у нашій країні залишається високим.
Стаття 358 КК України лише побічно, але в якійсь мірі все ж є антикорупційною нормою. Адже підроблені документи часто використовуються як інструмент «білокомірцевих» злочинів, скоєних за сприяння посадових осіб державного сектора.

Особливості виникнення відповідальності за підробку документів

Відповідно до Кримінального кодексу України підробка здійснюється щодо офіційних документів. Верховний Суд дійшов висновку, що при встановленні ознак офіційного документа як предмета злочину слід керуватися такими критеріями:
• документ має бути складено, видано чи посвідчено відповідною особою в межах її компетенції за визначеною законом формою та з належними реквізитами;
• зафіксована в такому документі інформація повинна мати юридично значущий характер – підтверджені чи засвідчені нею конкретні події, явища або факти мають спричиняти чи бути здатними спричинити наслідки правового характеру у вигляді виникнення (реалізації), зміни або припинення певних прав та/або обов’язків.

Невідповідність документа хоча б одному з наведених критеріїв перешкоджає визнанню його офіційним.

У кожному конкретному випадку стороні обвинувачення необхідно оцінити: чи належить підроблений документ до офіційних чи ні. Для цього, як мінімум, потрібно проаналізувати його на відповідність вищевказаним пунктам, а правильніше – призначити комплексну експертизу.

Коли виникає кримінальна відповідальність за підробку документів?

Також слід врахувати те, що кримінальна відповідальність наступає за активні дії, зокрема:
• підроблення посвідчення або іншого документа (внесення змін до нього)
• збуту підробленого документа
• виготовлення підробленої печатки, штампа
• збуту штампа й печатки
• використання завідомо підробленого документа

Варто зауважити, що якщо хтось підробив документи, аби реалізувати своє дійсне право, що ґрунтується на чинному законодавстві, це все одно вважається порушенням закону за статтею 358 КК України. Оскільки, у такій ситуації виникає посягання на встановлений порядок документального посвідчення фактів, які мають юридичне значення. А значить, це теж злочин.

На жаль, зіткнутися з фальшивими документами в повсякденному житті або професійній діяльності може кожен. Як же визначити їх справжність? Це важко, але все-таки можливо. Відтак, варто звернутися до фахівця.

Захист від кримінальної відповідальності за підробку документів

Для якісного захисту за ст.358 Кримінального кодексу України адвокат:
• оцінить правильність кваліфікації і якщо потрібно – оскаржить її;
• проаналізує, чи є нібито підроблений документ офіційним і в чому конкретно виражається підроблення;
• перевірить статус свого підзахисного – чи є він суб’єктом кримінального правопорушення за вказаною статтею.
Крім того, захисник буде постійно інформувати Вас про хід розслідування, консультувати, готувати до допитів і судових засідань.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×