Оскарження рішень суду. Апеляція і касація

slider3

Законом України надана можливість на право апеляційного оскарження рішень суду першої інстанції. Це відбувається шляхом подачі апеляції та внесення прокурором подання на оскарження. Таким чином з’являється можливість на порушення функціональної діяльності суду апеляційної інстанції щодо повторного розгляду цивільної справи і їх перевірки на відповідність умовам законності і обґрунтованості.

Оскарження судового рішення можливо тільки в затвердженому порядку і в чіткі, встановлені законом терміни. Для підвищення ймовірності успішного розгляду апеляційного оскарження рекомендуємо скористатися послугами кваліфікованих юристів, які мають виконати наступні дії:

  • Вивчити судове рішення, а також документи, що були надані суду раніше.
  • Розробити стратегічний план оскарження.
  • Скласти для оскарження позовну заяву.
  • Забезпечити супровід процесу оскарження до моменту коли рішення буде винесено і набере законну силу.

Апеляція і касація

Судовий процес вимагає не тільки чималих матеріальних, але й моральних вкладень. Психологічний знос, як позивача, так і відповідача, а також вплив рішення на життя людини дозволяє називати такі рішення в буквальному сенсі доленосними. Ось чому так важливо, щоб рішення суду було неупередженим і справедливим.

Однак, навіть якщо рішення винесено не на вашу користь, не варто впадати у відчай. Оскарження будь якого рішення суду – не рідкість в юридичній практиці.

Право на оскарження в апеляційному порядку рішення суду має особа, яка брала в справі участь. Або не брала, якщо рішення становить загрозу її свободі, правам, обов’язкам чи інтересам.

Підставою для подачі апеляції можуть бути наступні випадки:

  • Необґрунтованість судового рішення.
  • Порушення правових норм суддею.

Строки подання апеляційного оскарження складають тридцять днів, а ухвала суду має відбутися протягом п’ятнадцяти днів з дня його проголошення. Разом з апеляційною скаргою подається квитанція про сплату судового збору(згідно закону України про судовий збір).

Якщо ж апеляція не виправдала покладені надії і бажане рішення на вашу користь не було прийняте, сторона судового процесу може подати касаційну жалобу.

В касаційному порядку до суду можна оскаржити:

  • Розглянуте в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції, ухвали і рішення апеляційного суду, що були ухвалені за результатами апеляції.
  • Вказані в ЦПК ухвали суду першої інстанції, після того, як вони були переглянути в апеляційному порядку і ухвалені апеляційним судом, в випадках їх перешкоджання подальшого провадження у справі.

Підставою для касаційного оскарження можуть бути наступні випадки:

  • Неправильне застосування норм матеріального права судом.
  • Порушення норм процесуального права.

Під час розгляду справи суд не може встановлювати або доводити обставини, що не були встановлені судом першої або апеляційної інстанції, а також вирішувати питання про перевагу і достовірність доказів. Законність судових рішень суд перевіряє не виходячи за межі позовних вимог, заявлених в суді першої інстанції.

Касаційна скарга подається протягом двох місяців з того дня, як рішення апеляційного суду було проголошено і набрало законну силу. В випадку, якщо ці строки буде пропущено, але суддя визнає поважною причину пропуску, то строк може бути поновлено. Подача скарги відбувається безпосередньо до касаційної інстанції.

 

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×