Купівля житла в новобудові: юридичні ризики

12767202_1574820806073692_978645920_nНаші спеціалісти мають великий досвід роботи і чудово розбираються в тому, які документи мають бути наявні при купівлі-продажу житла, які гарантії має надати покупцеві забудовник, як захиститися від шахраїв, тощо.

Вам знадобиться ця послуга, якщо ви:

    • вирішили купити квартиру в щойно збудованому будинку;
    • плануєте придбати житло у будівлі, яка перебуває на стадії забудови;
    • хочете вірно оформити усі документи та уникнути будь-яких непорозумінь з ними в подальшому;
    • хочете, щоб купівля була гарантовано законною.

Зверніться до спеціалістів якомога раніше, ще коли ви запланували купівлю квартири, особливо, якщо будинок ще знаходиться на стадії забудови. В цьому випадку важливо переконатися, що у забудовника наявні дозволи на будівництво, що квартира дійсно запланована в цьому будинку і що вона матиме саме ті параметри, які обіцяні покупцеві.

З яких кроків складається надання послуги

  • Крок 1. Ми докладно вивчаємо всі відомості про забудовника та його репутацію.
  • Крок 2. Аналізуємо хід будівництва.
  • Крок 3. Вивчаємо дозвільну документацію.
  • Крок 4. Готуємо договір купівлі-продажу з детальною консультацією.
  • Крок 5. Забезпечуємо юридичний супровід при підписанні договору.

Для того, щоб ваше нове житло принесло вам радість без будь-яких проблем – звертайтеся до кваліфікованих спеціалістів з нерухомості!

 

Як безпечно купити житло: варіанти (юридичні схеми) купівлі квартири в новобудові

Сьогодні первинний ринок житла розвивається досить стрімко. При купівлі квартири у новобудові клієнт отримує безліч переваг перед житлом, придбаним на вторинному ринку:

  • цікаве й нетипове планування квартири,
  • сучасні будинки зводяться за новими технологіями з використанням норм тепло- та енергозбереження,
  • житло зводиться з якісних матеріалів з довгим терміном придатності,
  • мікрорайони з новобудовами зводяться з усією необхідною для комфортного життя інфраструктурою,
  • вартість новобудов часто є нижчою цін житла на вторинному ринку.

Придбати квартиру в ново зведеному будинку можна різними способами. Серед основних способів купівлі нерухомості  варто перерахувати наступні:

  • за допомогою фонду фінансування будівництва,
  • приймання пайової участі в будівництві,
  • через придбання облігацій,
  • через укладання договору купівлі-продажу тощо.

Головне, чого побоюються покупці, що бажають придбати житло в новобудові – це ризик втратити кошти, обман з боку забудовника або його банкрутство. Тому варто розібратися – як правильно купити квартиру.

Купівля нерухомості від забудовника – це доволі відповідальний та складний процес, що вимагатиме від покупця не лише значних коштів, але й великої кількості витраченого часу та зусиль, оформлення необхідних документів. Щоб не втратити фінанси та уникнути ризиків при купівлі квартири покупцю слід бути дуже уважним та добре вивчити законодавство, або звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста, який має досвід в оформленні купівлі нерухомості та допоможе скласти договір купівлі-продажу.

Вкладаючи кошти в ще не збудоване житло особа стає інвестором будівництва. Згідно діючого в Україні законодавства фінансування об’єктів будівництва житла або інвестування до такого будівництва можна проводити лише через:

  • фонди фінансування будівництва,
  • фонди проведення операцій з нерухомістю,
  • емісію цільових паперів підприємств,
  • інститути спільного фінансування (інвестування).

 

Фонд фінансування будівництва

Створення такого фонду наразі є найоптимальнішим варіантом придбання житла. На чолі такого фонду стоїть певний управитель, що контролює надходження та розподіл коштів, якість та темпи роботи забудовника та, при необхідності, може його замінити. Серед мінусів такого способу є те, що утворення подібних фондів є поки що досить рідкісним явищем, та й іноді такі фонди створюються самим забудовником для забезпечення власних інтересів.

Придбання облігацій

За рахунок придбання облігацій забудовника покупець може купити не певну квартиру із заздалегідь визначеними параметрами та характеристиками, а лише деяку кількість квадратних метрів житла в ново зведеному будинку. Після закінчення будівництва квартири у новобудові будуть розподілятися між власниками відповідно до кількості придбаних ними цільових облігацій.

Пайова участь у будівництві

При такому способі фінансування будівництва майбутні власники житла об’єднуються в житлово-будівельний кооператив. Для здійснення кожного етапу будівництва члени кооперативу роблять необхідні грошові внески, проте власником будинку є ЖБК, як юридичної особи, що отримує необхідні дозволи та проводить будівельні роботи або винаймає підрядників для їх проведення. По закінченню будівництва пайовик укладає договір міни та обмінює власний пай на квартиру у новобудові.

Укладання попереднього договору купівлі житла в новобудові

 Продаж житла у новобудовах за допомогою укладання попереднього договору купівлі-продажу (або договору про наміри) є досить поширеним серед компаній-забудовників. Проте він одночасно є найбільш ризикованим для потенційного власника житла. Покупець намагається купити те, чого ще не існує в світі, тобто досі ще не збудовану квартиру. Існує ризик, що квартири, на придбання якої буде укладено договір, взагалі не існуватиме в новому будинку, або вона матиме зовсім інші, ніж прописані в договорі, характеристики чи параметри. Крім того, недобросовісні забудовники можуть на продаж однієї квартири укласти одразу декілька договорів з різними покупцями. Проте, навіть при нотаріальному завіренні такого договору про наміри, нотаріус не зможе перевірити, чи не була вказана квартира предметом договору купівлі-продажу забудовника з іншими особами.

Вибираючи забудовника, в якого надалі купуватимете житло, насамперед необхідно перевірити його порядність та надійність. Для цього бажано ознайомитися з наступними документами:

  • документами на земельну ділянку під забудову (хто власник, має він право оренди чи власності, цільове призначення землі, наявність обмежень),
  • дозвільною документацією на будівництво (проектні документи, дозвіл на виконання робіт, наявність технічного плану та експертизи, декларація про початок будівництва, тощо),
  • установчими документами забудовника (інформація з ЄДРПОУ, повноваження особи, що підписує договір),
  • навести довідки щодо наявності податкового боргу або судових справ щодо забудовника, відгуки про попередньо виконані та введені в експлуатацію об’єкти житла.

Щоб уберегти себе від зайвих ризиків та здійснити повну та ретельну перевірку забудовника потенційному покупцю при купівлі нерухомості варто звернутися за допомогою до досвідченого юриста, який знає тонкощі ведення операцій з нерухомістю, зможе швидко та якісно перевірити продавця, допоможе з оформленням необхідних паперів.

Юристи компанії «Бачинський, Коломієць та партнери» підкажуть вам, як правильно купити квартиру, захистивши себе від ризиків. Щоб мати повне право на житло, яке ви вирішили купувати, необхідно грамотно і з врахуванням усіх тонкощів скласти договір купівлі-продажу нерухомостi. Кваліфіковане укладання договору може мати вирішальне значення при купівлі нерухомості.

Перед купівлею бажано поцікавитись репутацією забудовника чи власника квартири, щоб уникнути ризику зіштовхнутися з шахраями. Наші юристи допоможуть навести справки про людей, з якими планується укладання договорів.

Див. також перелік та вартість юридичних послуг щодо купівлі квартири в новобудові – https://juresprudency.com.ua/yurydychnyj-suprovid-kupivli-kvartyry-v-novobudovi/ 

Наші переваги:

  • у нашій адвокатській компанії є окремий юрист, що спеціалізується на супроводі купівлі квартир в новобудовах та знає про основні ризики, володіє чималим досвідом та знаннями;
  • ми проводимо щорічні Форуми нерухомості, де збираються маклери, юристи, забудовники та девелопери, в тому числі, іноземні. Це свідчить про нашу компетенцію та ключову роль на ринку юридичних послуг, а наші експертні доповіді із питання юридичного супроводу купівлі квартири збирають близько 60 учасників щороку;
  • ми щораз намагаємося покращити наші послуги та давати більш ширшу, вичерпну та достовірну юридичну перевірку забудовника на ринку Львова.

Телефонуйте:

+ 38 096 002 01 00

+ 38 032 247 35 44

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×