В Україні, як і в більшості демократичних держав світу, широкого розвитку набуло створення власного бізнесу та перетворення його в основне джерело доходу. Громадяни, які володіють стартовим капіталом і приватною власністю, можуть створювати одноосібний бізнес або ж об’єднуватися в товариства та групи. Реєстрація приватного підприємства дозволить одному чи декільком громадянам або іноземцям (особам без громадянства) створити суб’єкт підприємницької діяльності , що діє на основі приватної власності та з використанням своєї або найманої праці.
Що таке приватне підприємство
Перш, ніж здійсниться реєстрація ПП, варто знати, які характеристики має цей суб’єкт підприємницької діяльності:
- Має власне найменування та виступає від власного імені в цивільному та господарському обороті.
- Підлягає державній реєстрації, як юридична особа.
- Діє на основі статуту та приватної власності засновника.
- Вартість вкладу засновника складає статутний капітал підприємства. При цьому мінімальний розмір цієї суми не визначений Законом і може являти собою як гроші і цінні папери, так і майнові чи відчужувані права, що мають грошову цінність.
- Управляється власником або обраним ним виконавчим органом, що здійснює поточне керівництво і звітує засновнику.
Як зареєструвати приватне підприємство
Для того, щоб суб’єкт підприємницької діяльності працював, має бути здійснена реєстрація приватного підприємства (Львів) в порядку, передбаченому Господарським кодексом України та Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Для проведення державної реєстрації власник має подати наступні документи:
- Заповнену реєстраційну картку (форму №1) на проведення державної реєстрації юридичної особи.
- Примірники установчих документів в 2 екземплярах.
- Оригінал або нотаріально завірену копію рішення засновників про створення юридичної особи у випадках, передбачених Законом.
- Внесення реєстраційного збору за реєстрацію та документ, що засвідчує цей факт. При цьому реєстрація приватного підприємства у Львові вважається дійсною при умові сплати реєстраційного збору у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
- Підтвердження структури-власності засновників-юридичних осіб за допомогою документів, що дають змогу встановити фізичних осіб – власників істотної участі цих юридичних осіб.
- Правильно оформлену нотаріальну довіреність, в разі, якщо документи на реєстрацію подаються не власноруч власником.
В деяких випадках додатково треба додати наступні документи:
- Рішення Антимонопольного комітету або Кабінету Міністрів України про згоду чи надання дозволу на концентрацію суб’єктів господарювання ( в тому випадку, коли є загроза створення монополії підприємством).
- Додаткові дані про реєстрацію нерезидентів, якщо реєстрація підприємств створюється громадянином іншої країни.
- Документи, що підтверджують легальне перетворення компанії.
Після того, як документи були отримані , протягом трьох робочих днів державним реєстратором здійснюється державна реєстрація підприємства. Після цього не пізніше наступного робочого дня після державної реєстрації засновнику видається або надсилається по пошті оригінал установчих документів про проведення державної реєстрації юридичної особи та виписка з ЄДР в одному примірнику. Державному податковій службі, пенсійному фонду, органам статистики передає відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи.
Таким чином, державна реєстрація підприємства у Львові, а також в інших містах країни вкладається в наступний алгоритм:
- Підписання статуту.
- Проведення реєстрації в місцевій державній адміністрації.
- Занесення підприємства в ЄДРПОУ.
- Реєстрація суб’єкта підприємницької діяльності в управлінні Пенсійного фонду України.
- Взяття на облік як платника податків в податковій інспекції.
- Відкриття поточного банківського рахунку.
Якщо ви зібрали всі необхідні документи та отримали потрібну юридичну консультацію, реєстрація приватних підприємств є швидкою і простою справою.