Реєстрація іноземного підприємства (представництва іноземної компанії)

pexels-artem-podrez-5716035-scaled

Сьогодні Україна стає все більш привабливою для зарубіжних компаній з точки зору перспектив розвитку і розширення бізнесу. Для того, щоб освоїти новий ринок і легалізувати свою діяльність компанії потрібна офіційна реєстрація іноземного підприємства. Така реєстрація дає представництву іноземної компанії певні податкові і митні преференції, а також дозволяє працевлаштовувати громадян іншої країни без оформлення дозволу на працевлаштування.

Переваги реєстрації іноземного підприємства

Ст. 5 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» визначає право на реєстрацію іноземних компаній. Згідно цього документа реєстрація представництва іноземної компанії – це створення уповноваженої особи, яка для ведення господарської діяльності має представляти в Україні інтереси іноземної фірми. Міністерство економічного розвитку і торгівлі в Україні (МЕРТ) має одноосібне право на реєстрацію іноземних представництв. Зареєстровані в правовому полі України такі компанії мають змогу, за дорученням зарубіжного суб’єкту, відкрити представництво і виконувати власні функції.

Вирішив відкрити представництво іноземної компанії в Україні, ви отримуєте наступні переваги:

  • Освоєння нового ринку та розширення та розвитку бізнесу.
  • Можливість влаштування іноземних працівників на роботу без оформлення дозволів (їх заміняють службові картки для роботи в представництві).
  • Безмитного ввезення обладнання, товарів та всього необхідного для роботи компанії.
  • Відсутність податків в разі передачі від материнської компанії коштів та матеріальних цінностей.
  • Відсутність спеціальних дозволів на використання торгового знака компанії-нерезидента, що значно полегшує процес ведення бізнесу.

Така реєстрація є доволі складним процесом , в якому важливо зважати на всі вимоги внутрішнього законодавства, а також дотримуватися вимог охорони праці, пожежної та санітарної небезпеки. Невиконання будь-якого з цих правил приведе до неможливості здійснювати комерційну діяльність на території України.

Не варто забувати також про необхідність сплати податків, реєстрацію роботи кадрів на законній основі і дотримання приписів контролюючих органів влади. У разі невиконання цих вимог представництва іноземної компанії можуть нести адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність. Крім того, діяльність представництва може бути припинена в судовому порядку у зв’язку з їх невиконанням.

Документація для реєстрації іноземного підприємства

Реєстрація представництв іноземних компаній вимагає наявності таких документів:

  • Заява про реєстрацію, що оформлена на фірмовому бланку компанії та завірена печаткою та підписом керівника.
  • Виписка з державного реєстру або нотаріально засвідчена копія офіційної реєстрації офісу іноземного суб’єкту господарської діяльності.
  • Рекомендація банку утримувача, що оформлена на фірмовому бланку компанії та завірена печаткою та підписом керівника.
  • Оригінал рекомендації банка-власника рахунку подавача заяви з підписами відповідальних працівників банку, що завірені нотаріально.
  • Оригінал довіреності на здійснення представництва, що засвідчена нотаріально. Така довіреність має бути оформлена офіційно згідно з законодавством країни-реєстрації офісу, в якій має бути зазначено перелік повноважених конкретних осіб.

Заява про реєстрацію може бути складена в довільній формі з обов’язковим зазначенням таких відомостей:

  • Найменування, дату заснування та країну походження іноземного суб’єкта господарювання.
  • Його місцезнаходження, телефон, факс.
  • Місто, в якому планується відкрити представництва та його адресу. В разі відкриття філій зазначити, в яких містах їх буде створено.
  • Кількість іноземних громадян, що мають працювати в представництві.
  • Сферу діяльності та організаційно-правову форму походження іноземного суб’єкта господарювання.
  • Найменування банку та зазначення номеру рахунку.
  • Інформацію про ділові зв’язки з українськими партнерами, мету відкриття, сферу діяльності та перспективи розвитку співпраці.

Зазначений пакет документів може бути поданий в МЕРТ протягом 6 місяців з дати їх отримання. Під час подачі необхідно дізнатися про банківські реквізити і оплатити держмито в розмірі, що встановлюється Кабінетом міністрів. Про можливість відкриття представництва особа, яка подає документи, може дізнатися протягом двох місяців.

Реєстрація юридичної особи з іноземними інвестиціями передбачає наявність консульської легалізації в установах, які представляють Україну та переклад на українську мову всіх необхідних документів, а також нотаріальне засвідчення документів за місцем їх видачі.

Відмова в наданні послуги реєстрації іноземного підприємства

В разі невідповідності документів законодавству України в частині встановлених вимог оформлення документів, а також в разі неправдивих або сфальсифікованих відомостей, що містяться в документах у наданні послуги може бути відмовлено. Відмова може бути оскаржена в окружному адміністративному суді або в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Скарга може подаватися як самим оскаржувачем, так і його представником.

Згідно п.8 інструкції про порядок реєстрації представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні, затвердженої наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від від 18.11.1996р. ( зі змінами) державна реєстрація іноземного суб’єкта господарювання вважається відкритою з дати реєстрації.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×