Реєстрація громадської організації

Ліквідація-бізнесу

Незалежність України дала можливість її громадянам реалізувати свої громадські свободи в повному обсязі. У нас є право, з метою захисту своїх законних прав і свобод, об’єднуватися в певні формування, як то організації, спілки або спільноти. Громадські об’єднання, які створюються фізичними або юридичними особами, є одним з найпоширеніших видів громадського формування. Реєстрація громадської організації дозволяє спільноті реалізувати та захищати релігійні, соціальні, гендерні та інші власні інтереси.

Формулювання

По-перше треба розібратися з термінами позначення певної форми об’єднання громадян:

  • Отже, громадська організація це така форма громадського об’єднання, засновниками і членами якої можуть бути лише фізичні особи.
  • Тоді як громадська спілка, яка теж є формою громадського об’єднання, засновується лише юридичними особами. А її членами можуть бути як юридичні, так і фізичні особи.

Вимоги до діяльності ГО

Для майбутнього ГО законодавство встановлює певні обмеження і вимоги, на які треба зважити перед подачею документів:

  • Цілі і мета. Ставлячи за мету задоволення певних інтересів, а також здійснення та захист законних прав і свобод, варто зважати на заборонені напрямки діяльності, при … яких реєстрація ГО не може бути здійснена. До них відносяться діяльність, направлена на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету та територіальної цілісності України, незаконне захоплення державної влади та пропаганда комуністичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки.
  • Статус юридичної особи. Згідно Закону України можна створювати громадську організацію як зі статусом юридичної особи, так і без ньому. Наявність статусу надає можливість бути учасником різноманітних цивільно-правових відносин, отримувати в оренду приміщення, відкривати банківські рахунки в Україні та за її межами та створювати відокремлені підрозділи.
  • Засновники. До створення громадської організації можуть долучатися дієздатні повнолітні громадяни України, а в разі створення молодіжної або дитячої організації вік засновників може складати 14 + років. Засновниками можуть також бути особи без громадянства та іноземці повнолітнього віку, також визнані дієздатними. При цьому мінімальна кількість засновників не може бути менше двох.
  • Назва та символіка. Назва ГО має включати загальну та спеціальну частину. В першій формулюється статус об’єднання (Громадська організація), а в другій вказується статус, напрям діяльності та безпосереднє ім’я. При цьому назва не має повторювати найменування вже зареєстрованих організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, слів «державний», «комунальний» та назву ГО, діяльність якого в судовому порядку була заборонена. Заборона стосується також переліку історичних державних найменувань. Символіка дозволена лише ГО зі статусом юридичної особи і не може відтворювати державні символи України та інших держав, символіку комуністичного та нацистського режимів та особисте ім’я особи без згоди на то його самого або його спадкоємців. Реєстрація символіки є окремою адміністративною процедурою, за яку справляється адміністративний збір.
  • Територія діяльності. Чинна редакція закону дозволяє ГО провадити свою діяльність на території однієї чи декількох адміністративно-територіальних одиниць. При цьому відображення території у Статуті або назві не є обов’язковим.

Документи для реєстрації ГО

В залежності від статусу громадської організації для того, щоб зареєструвати громадську організацію, потрібні різні пакети документів.

ГО зі статусом юридичної особи:

  • Реєстраційна заява відповідного зразка.
  • Додаткова заява до включення до реєстру неприбуткових установ.
  • Протокол установчих зборів засновників ГО, підписаний обраними головою та секретарем, в оригіналі.
  • Відомості про керівні органи ГО у вигляді таблиці з ідентифікаційними даними осіб, що призначені на керівні посади, а також з ідентифікаційними даними особи, яка є уповноважена представляти ГО в державних органах під час реєстрації. Ці таблиці також мають бути засвідчені підписами голови та секретаря організації.
  • Прошитий, пронумерований та підписаний всіма засновниками оригінал статуту у двох примірниках, один з яких залишається у державного реєстратора, а другий зберігається в самій ГО.
  • Реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах засновників. До реєстру, що оформлюється у вигляді таблиці, включають ідентифікаційні дані засновників з особистими підписами навпроти. А також ПІБ, громадянство, дату народження та реквізити паспорту фізичної особи-засновника. Реєстр також має бути засвідчений підписами голови та секретаря зборів.

В пакеті документів ГО без статусу юридичної особи відсутні заява до включення до реєстру неприбуткових установ, реєстр осіб, які брали участь у установчих зборах та оригінал статуту.

Процедура реєстрації

Строк подачі документів для державної реєстрації складає 60 днів від дати проведення установчих зборів. Якщо цей строк сплив, ГО вважається неутвореним і має провести нові збори для перепідписання протоколу.

Від дня подачі документів ГО має бути зареєстрована протягом 3 робочих днів без збору за державну реєстрацію.

Документи для реєстрації подаються наступними способами:

  • Особиста подача здійснюється в одному з головних територіальних управлінь юстиції за місцезнаходженням ГО або незалежно від місцезнаходження через ЦНАП (центр надання адміністративних послуг).
  • Відправка поштою може бути здійснена тільки з нотаріально завіреним підписом заявника у заяві на державну реєстрацію ГО.
  • Подача он лайн через персональний кабінет заявника в Он-лайн будинку юстиції. В цьому випадку мають бути прикріплені всі скановані копії документів, що необхідні для реєстрації. А кожен документ має бути скріплено електронним підписом заявника. В цьому випадку необхідність особистого відвідування заявником будь-яких органів реєстрації чи ЦНАПів відпадає.

Подача документів має здійснюватися тією особою, яка визначена установчими зборами ГО або його власним електронним підписом в разі подачі документів в електронній формі. В разі особистої подачі заявник має мати при собі паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

 

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×