Реєстрація ФОП

реєстрація фоп

Реєстрація фізичної особи підприємця

Початківці підприємці, які вперше займаються реєстрацією свого бізнесу заслуговують на повагу. Заплутане українське законодавство, бюрократичні бар’єри і юридичні казуси здатні загнати в безвихідь навіть досвідченого юриста. Що ж говорити про новачків. Однак законодавче регулювання, хоча і зі скрипом, але вдосконалюється, а умови для ведення бізнесу поліпшуються.

Відразу необхідно розібратися з поняттями. Найпростіший і розповсюджений вид підприємницької діяльності – особиста підприємницька діяльність. Приватна особа, що займається підприємницькою діяльністю без створення підприємства (юридичної особи) у діючих регулятивних нормах прийнято називати фізичною особою – підприємцем, або скорочено ФОП. Просторічні і застарілі терміни, ще мають вживання в народі – приватний підприємець, суб’єкт підприємницької діяльності, не відповідають закону і в нормативно-правових актах не вживаються.

Переваг у діяльності фізичної особи – підприємця декілька. По-перше, це більш проста система ведення бухгалтерського обліку. По-друге, спрощене оподаткування. У третє, реєстрація фізичної особи-підприємця не вимагає статуту, установчого договору та декларування статутного фонду.

На сьогоднішній, день така процедура, як реєстрація фоп, стала набагато простіша, ніж ще 3-15 років тому. Порядок реєстрації визначений у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Якщо раніше підприємцю необхідно було особисто звертатися до районних податкової адміністрації і пенсійного фонду для постановки на облік, то тепер робити цього не треба.

Для реєстрації ФОП необхідно звернутися до державного реєстратора, маючи при собі паспорт, індивідуальний ідентифікаційний код та реєстраційну карту, передбачену формою № 10 вищевказаного закону. У цій карті вказується вид підприємницької діяльності, яким підприємець планує займатися. Як правило, вказується один-два основні види діяльності і ще кілька суміжних. Крім того, від виду цієї діяльності і передбачуваних оборотів, безпосередньо залежить і група єдиного податку. За свідченням платника єдиного податку або платника податку на додану вартість можна також звертатися не в податкову, а до регістратору.

Печатка для фізичної особи – підприємця не є обов’язковим атрибутом, але, як правило, її виготовляють, якщо збираються торгувати і надавати послуги не тільки громадянам, але й юридичним особам (підприємствам, організаціям, установам усіх форм власності).

Для того, щоб вірно визначити необхідні види діяльності та групу єдиного податку не зайвим буде порадитися з юристами і бухгалтерами. Крім того, треба звернути увагу на те, що деякі види діяльності вимагають отримання ліцензій або дозволів, про що також не обходимо дізнатися перед початком реєстрації. Так ліцензії на охоронну діяльність надає Міністерство внутрішніх справ, а на торгівлю ліками – Міністерство охорони здоров’я.

З питань реєстрації підприємця телефонуйте:

+ 38 096 002 01 00

+ 38 032 247 35 44

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×