Позовна заява до суду

zajava

Позовна заява до суду – це документ, який містить вимогу про захист порушеного права чи інтересів позивача. Він подається позивачем у встановленому процесуальним законом України порядку.

Як правило, позовна заява подається у письмовій формі і має бути підписана позивачем або його представником.

Написання такої заяви є доволі простою справою, однак, щоб уникнути виникнення різних складнощів, варто дізнатися, як саме має виглядати заява, яким має бути порядок її подання, які дані потрібно в ній вказувати і що має містити текст заяви.

Позовна заява в суд в більшості випадків подається за місцем проживання відповідача. Але в деяких випадках вона може бути подана і за місцем проживання позивача, наприклад:

  • заява на розірвання шлюбу;
  • на стягнення аліментів;
  • на захист прав споживачів тощо.

Дані, які має містити позовна заява в суд

Заява в суд має визначену форму і містити такі відомості:

  1. найменування суду, до якого подається позовна заява;
  2. для фізичних осіб: ПІБ сторін (позивача і відповідача), індивідуальний ідентифікаційний номер, адресу проживання, поштовий індекс, контактні дані позивача і відповідача;
  3. для юридичних осіб: найменування сторін, їх місцезнаходження, ідентифікаційні коди суб’єкта господарської діяльності;
  4. ціна позову (якщо він має майновий характер);
  5. зміст позовних вимог;
  6. докладний виклад усіх обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
  7. перерахування доказів, які підтверджують позов. В деяких випадках докази можна не вказувати;
  8. перелік усіх документів, що додаються до позовної заяви.

До заяви необхідно додати квитанцій про сплату судового збору та інші оплати.

Заява обов’язково має бути підписана позивачем або його представником, має бути вказана дата її подання в суд. При поданні заяви представником позивача, до неї має бути додана довіреність або інший документ, який підтверджує його повноваження.

Якщо передбачено кілька відповідачів, то заяву слід подавати в кількох копіях – для кожного з них. Всі документи також подаються у відповідній кількості копій.

Подання позовної заяви в суд

При поданні заяви в канцелярію суду позивачу ставлять відмітку про отримання позову.

Протягом 10 робочих днів суддя зобов’язаний відкрити справу стосовно позову, або відмовити у відкритті справи. При цьому він має обґрунтовано мотивувати відмову.

Якщо позовна заява до суду складена не за визначеною законом формою, або судовий збір не був сплачений, суддя може постановити залишити заяву без руху до виправлення недоліків, для чого призначається певний термін.

Допомога у поданні зави

Якщо ви вирішили заявляти позов до суду, але не впевнені, що розібралися у порядку поданні позовної заяви до суду, юристи фірми «Бачинський, Коломієць та партнери» допоможуть вам у її складанні і проконсультують по всіх питаннях, що виникають у зв’язку із заявою.

Ми допоможемо вам:

  • правильно оформити заяву, використовуючи зразок;
  • допоможемо юридично грамотно викласти обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
  • скласти перелік доказів, які підтверджують позов.

Наші юристи – висококваліфіковані спеціалісти, які досконало знають статті Кодексів України. Ви можете сміливо довіряти нам.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×