Переоформлення ліцензії

office-1209640_1920

Для торгівлі певними видами товарів або послуг суб’єкту підприємництва потрібна ліцензія – офіційний документ, що підтверджує це право. Перелік продуктів і послуг, на які необхідний окремий дозвіл, вказані в Законі «Про ліцензування окремих видів господарської діяльності». Але дозвільні документи, як правило, мають обмежений термін дії. Коли він закінчується або в діяльності ліцензіата відбуваються певні зміни, може знадобитися переоформлення ліцензії.

Як переоформити ліцензію

В випадках, коли відбулися наступні зміни в даних, вам буде необхідно переоформлення ліцензій :

  • Для юридичної особи: у місцезнаходженні та найменуванні (без зміни організаційної форми).
  • Для фізичної особи-підприємця: в місці проживання або ПІБ.
  • У суб’єкта будь-якої організаційної форми: зміни, що пов’язані з веденням певних видів господарської діяльності ліцензіатом.

Для переоформлення ліцензії в України ліцензіату необхідно протягом 10 днів з моменту настання підстав для переоформлення подати до відповідного ліцензійного органу заяву. Після чого протягом трьох днів орган має зробити заміну дозвільного документа. При цьому ліцензія, що була видана раніше, буде признана недійсною і підлягає вилученню. Для того, щоб суб’єкт господарювання мав можливість здійснювати діяльність в період проходження процедури, орган ліцензування надає довідку про прийняття заяви на переоформлення ліцензії.

За переоформлення стягується плата в розмірі п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

При переоформленні ліцензії у зв’язку із змінами в господарській діяльності ліцензіата існують деякі особливості, на яких варто зупинитися окремо. Якщо має місце розширення бізнесу, переоформлення ліцензій в України відбувається в тому ж порядку, що і первісна видача. При цьому ціна, процедура і пакет необхідних документів залежать від конкретної сфери діяльності суб’єкта.

В залежності від змін, що відбулися в підприємницькій діяльності ліцензіата може мінятися пакет необхідних документів. В кожному разі ліцензіатом має бути надано заяву, раніше надану ліцензію та оригінали або нотаріально засвідчені копії документів, що підтверджують настання обставин для переоформлення.

Втрата ліцензії

В деяких випадках дію ліцензії може бути призупинено. Підставою для цього може бути:

  • Власне бажання ліцензіата. Для цього суб’єкт господарювання подає відповідну заяву, після чого наступного робочого дня набирає чинності рішення про призупинення. Якщо заява про зупинення була подана після видання органом ліцензування документа про проведення перевірки дотримання умов ліцензування, це не є підставою для призупинення ліцензії за власним бажанням.
  • Згідно складеного акту невиконання суб’єктом розпорядження про усунення порушення ліцензійних умов. Рішення про зупинення набирає чинності через десять днів після його прийняття.
  • Несплата за видачу ліцензії. Таке рішення також набирає чинності в десятиденний термін після прийняття.

Протягом п’яти робочих днів з дати прийняття відповідного рішення ліцензіат повідомляється про зупинення ліцензії. Рішення може бути оскаржено в суді або експертно-апеляційній раді з питань ліцензування.

Переоформлення ліцензії потребує звернення до ліцензійного органу з повним пакетом документів і проходження чергової бюрократичної процедури. Якщо ви хотіли б дізнатися, як переоформити ліцензію якісно професійно і швидко, радимо вам звертатися до фахівців, які вже багато років надають послуги в сфері ліцензування і гарантують позитивний результат.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×