Перегляд вироку у кримінальній справі в суді апеляційної інстанції

e85c4f40f38ac45bf6d9d664a4f743ee

Жодна судова система у світі не є ідеальною. Під час розгляду справи, проведення розслідування та винесення рішення завжди може статись помилка. На цей випадок існує можливість оскаржити вирок у суді апеляційної інстанції. Під час такого процесу Вашу справу будуть розглядати надзвичайно кваліфіковані судді, які зможуть приділити увагу усім важливим аспектам процесу та винести максимально правильне рішення. Звертаючись до апеляційного суду, потрібно підготувати документацію та знайти для себе кваліфікованого захисника чи представника, що зможе наголосити на усіх фактах, які говорять у Вашу користь, та привернути суддів на Вашу сторону. Послуги такого роду Ви можете отримати, звернувшись до Адвокатського об’єднання Бачинський, Коломієць та партнери.

Строки та підстави звернення до апеляційного суду

Апеляційну скаргу можна подати на будь-які рішення суду першої інстанції (обвинувальні та виправдувальні вироки, ухвали про проведення або відмову від проведення примусових медичних чи виховних заходів та інше) та на ряд рішень слідчого судді. Апеляційна скарга на вироки подається до суду першої інстанції, звідки її відправлять до апеляційного, разом із Вашою справою. На її подання Ви матимете не дуже багато часу, тому приступати потрібно одразу ж після того, як Ви дізнаєтесь рішення.

Час, за який слід подати апеляційну скаргу:

  • 30 днів – для вироків або ухвал, що стосуються примусових виховних чи медичних заходів;
  • 7 днів – для усіх інших ухвал суду першої інстанції;
  • 5 днів для ухвал слідчого судді.

В останньому випадку скаргу потрібно подавати напряму в апеляційний суд.

Якщо Ви не були присутні, коли проголосили вирок чи оголосили ухвалу, або знаходились у цей момент під вартою, відлік часу починається з того моменту, коли Вам передадуть копію рішення. Також, якщо Ви не встигли написати скаргу вчасно, можна подати клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Суд задовольнить його, якщо Ваша затримка була зумовлена поважними причинами. Під час проведення апеляційного провадження у кримінальному процесі, ніхто не має права витребувати з суду матеріали кримінального провадження. Однак учасники провадження можуть ознайомитись з ними, якщо подадуть відповідне клопотання. Після того, як Ви подасте апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, воно не зможе набрати законну силу до моменту вирішення апеляційним судом. Виключеннями в даному випадку є виправдувальні вироки та рішення, які звільняють обвинуваченого з-під варти. Якщо Ви подасте скаргу на ухвалу слідчого судді, то вона не набере законної сили, але буде виконуватись. Тут виключенням є рішення про екстрадицію. Воно не буде виконуватись, доки апеляційний суд не прийме рішення.

Як подати апеляційну скаргу

Якщо Ви бажаєте подати апеляційну скаргу, спочатку потрібно розібратись, чи маєте Ви на це право. Усі особи, які мають таке право, перелічені в 393 статті Кримінального процесуального кодексу України. Серед них: обвинувачуваний, потерпілий, цивільний відповідач або позивач, їх представники або захисники і прокурор. В деяких випадках таке право мають і інші особи. Так, представник або близькі родичі померлого обвинувачуваного можуть подати скаргу на виправдувальний вирок, якщо вони не згідні з мотивами або підставами виправдання.

Підставою для подання скарги є в першу чергу те, що рішення порушує конституційні права особи. Обвинувачуваний та потерпілий можуть подавати скаргу лише на частини вироку чи ухвали, які стосуються їх інтересів.

Цивільні позивач та відповідач можуть подавати скарги тільки щодо частини, яка стосується цивільного позову.

Обвинувачений, особа, щодо якої прийняли рішення про застосування примусових медичних заходів і прокурор можуть подавати скаргу з будь-яких підстав. Робітники прокуратури вищого рівня можуть подавати скарги незалежно від того, чи приймали вони участь в судовому розгляді.

Якщо скаргу подає потерпілий, він не може міняти свої вимоги, в порівнянні з тими, що були під час першого розгляду справи. Якщо обвинувачуваний відмовиться від захисника, то суд буде зобов’язаний вияснити, чи не було це рішення вимушеним. Захисник може подати скаргу за власною ініціативою, але тільки, якщо це не йде в розріз з інтересами його клієнта і, на момент подання скарги, їх угода в силі.

Для того, щоб рішення переглянули в суді апеляційної інстанції, Вам потрібно буде написати апеляційну скаргу, зразок якої можна знайти в мережі або попросити у відділенні відповідного органу. Шукаючи зразок апеляційної скарги по кримінальній справі в Інтернеті, ви можете знайти декілька різних варіантів. Це зумовлено тим, що підстави для оскарження судового рішення є різними, і в кожному випадку необхідно застосовувати індивідуальний підхід. Ви можете міняти або доповнювати свою скаргу до моменту початку першого слухання Вашої справи по суті. Інші учасники в свою чергу можуть написати заперечення на апеляційну скаргу в кримінальній справі.

Заперечення на апеляційну скаргу

Апеляційну скаргу, подану іншим учасником кримінального провадження можна не визнавати та написати відповідно, свої заперечення. Для цього потрібно написати заяву і навести в ній список причин, з яких скарга не може бути задоволена. Зразок заперечення на апеляційну скаргу також доступний в Інтернеті. Подавати таке заперечення потрібно безпосередньо в апеляційний суд. Строк на це встановлює суддя-доповідач.

Як проходить розгляд справи в апеляційному суді

Після того, як Ви написали апеляційну скаргу на вирок суду по кримінальній справі за зразком і направили її в апеляційний суд, її передають судді-доповідачу. Він протягом трьох днів переглядає її і приймає рішення про те, чи починати слухання в апеляційному суді. Якщо Ваша апеляційна скарга на рішення суду не відповідає встановленим законом вимогам, або Ви не додали достатньо її копій – він залишить її без руху, про шо буде постановлена ухвала і направлена Вам разом зі списком помилок, які потрібно виправити. Апеляційний суд надасть Вам на виправлення помилок певну кількість часу, але вона не може бути більшою, ніж 15 днів. Замість виправлення Ви можете подати нову скаргу, якщо ще не пройшов час на апеляційне оскарження.

Інколи можна подати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження. Якщо Ви не встигнете виправити свою апеляційну скаргу за наданий для цього час, її Вам повернуть.

Також Вам можуть повернути заяву:

  • якщо Ви не мали права її подавати;
  • якщо цей суд не займається розглядом таких справ;
  • якщо Ви подали скаргу невчасно і не порушуєте питання про поновлення строку на апеляційне оскарження або суддя-доповідач не бачить причин для такого поновлення.

Якщо ж скарга відповідає усім вимогам, суддя-доповідач вирішує, чи можна відкривати за нею провадження. Відмовити Вам можуть, якщо причини, названі Вами, недостатні для того, щоб оскаржити рішення, або, якщо це рішення взагалі не можна оскаржити за законами України. В інших випадках, приймається ухвала про відкриття апеляційного провадження.

Якщо апеляційне провадження відкрили, то починається воно з того, що усім учасникам розсилають копії матеріалів справи. Далі суддя-доповідач узгоджує всі організаційні питання, визначає строк, за який можна подати заперечення та встановлює дату слухання. Слухання проводиться колегією із трьох професійних суддів. Засідання починається з оголошення прав та обов’язків присутніх, складу суду та попередження про фіксацію слухання спеціальними технічними пристроями. Далі надається слово судді-доповідачу. Він озвучує апеляційні скарги та усі важливі аспекти справи. Потім слово надають апелянту та іншим учасникам провадження. Далі судді ще раз переглянуть факти в нарадчій кімнаті і приймуть своє рішення.

Допомога з оскарженням вироку в апеляційному суді

Оскарження судового рішення – досить важка справа. Потрібно прикласти чимало зусиль, для того, щоб добитись справедливого рішення. Тому людині, що займається цим, потрібен хороший захисник, який зможе пояснити усі юридичні нюанси процесу, знайти правильні підстави та скласти відповідний до вашої ситуації зразок апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції. Також не мало важливою роботою є вміння представити факти під час слухання таким чином, щоб схилити суддів на Вашу сторону. Таку допомогу Вам пропонує Адвокатське об’єднання Бачинський, Коломієць та партнери. У нас працюють найкращі спеціалісти, майстри своєї справи. Вони зможуть допомогти Вам оскаржити несправедливий вирок та добитись вирішення справи на Вашу користь.

Звертайтесь до Адвокатського об’єднання Бачинський, Коломієць та партнери – ми професіонали в своїй справі!

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×