Ліцензія на зберігання пального

skolko-vy-platite-za-dorogi-pokupaya-toplivo__243095-620×0-18034-22558-25851

Посилення адміністрування пального урядом додало чимало клопоту підприємствам. Навіть якщо ви звільнені від реєстрації акцизних складів і не є платником акцизного податку, отримання ліцензії на зберігання пального вас не оминути.

Ліцензування діяльності зберігання пального

Отримання ліцензії регулюється згідно таких документів:

  • Податковий кодекс України (ПК).
  • Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального» від 19.12.1995р. №481/95-ВР (Закон № 481).

Спільний в цих законах перелік пального, яке підлягає ліцензуванню, адже Закон № 481 має відсилку до ПК. Згідно цих документів, ось кому потрібна ліцензія на зберігання пального:

Суб’єктам господарювання, які

  • Отримують пальне для власного користування та зберігають його для потреб господарської діяльності.
  • Надають послуги зі зберігання пального стороннім особам.
  • Не мають реєструвати акцизні склади в обов ’язковому порядку.

Не повинні отримувати ліцензію:

  • Державні установи, організації та підприємства.
  • Установи, підприємства та організації державного резерву.
  • Суб’єкти господарювання, що зберігають пальне виключно на нафто та газодобувних майданчиках і використовують для власних виробничих потреб.

Як отримати ліцензію на зберігання пального

Вартість ліцензії на зберігання пального становить 780 грн. на рік користування. Крім копії платіжного доручення органу ДПС на цю суму, суб’єкт господарювання має надати такі документи:

  • Заяву на отримання ліцензії. Згідно листа ДФС від 18.06.2019 № 2776/6/99-99-12-01-01-15/ІПК такий документ може бути написаний в довільній формі або по шаблону форми заяви, що рекомендована ДПС і розміщена на їх офіційному сайті. До заяви треба також додати вид господарської діяльності, для впровадження якого ви плануєте отримати документ.
  • Документ, який підтверджує право користування земельною ділянкою або право власності на неї. Або інше право землекористування на ділянку, на якій розташовано об’єкт торгівлі або зберігання пального, що передбачене законодавством. Документи повинні мати чинність на момент подання заяви або введення об’єкта в експлуатацію.
  • Акт введення об’єкта в експлуатацію або його готовності до використання, сертифікат про прийняття в експлуатацію побудованого об’єкта. Документи мають бути подані стосовно всіх об’єктів, що необхідні для зберігання пального.
  • Дозвіл на експлуатацію машин, механізмів устаткувань підвищеної небезпеки та виконання небезпечних робот.

Якщо документи є в відкритих державних реєстрах, а їх реквізити та назви реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на зберігання пального або право оптової т торгівлі , копії таких документів подавати не треба.

Якщо суб’єкти господарювання використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не реалізують його іншим особам, не подають копії документів, зазначених в ст.15 Закону № 481. У такій ситуації достатньо подати тільки заяву.

Відповідальними за видачу ліцензії є територіальні органи ДПС, тому для отримання дозволу звертайтеся на адресу Головних управлінь ДПС за місцем розташування місць зберігання пального.

Строк дії ліцензії складає 5 років, при цьому плата за ліцензування вноситься щорічно.

Відповідальність і штраф за відсутність ліцензії на зберігання пального

Згідно ст.17 Закону № 481 відсутність ліцензії за зберігання пального може стати причиною накладення штрафу в розмірі 500 тисяч гривень. Крім того, провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, без ліцензії передбачено адміністративний штраф від 17 000 до 34 000 грн (1000-2000 нмдг). Тому будьте уважні і обов’язково вчасно отримайте ліцензію, якщо вона вам необхідна.

Якщо суб’єктом господарської діяльності умови отримання ліцензії за спрощеною системою не буде виконано, крім штрафу , ліцензія на зберігання пального має бути оформлена за повним пакетом документів.

 

 

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×