Ліцензія на будівництво

budivnictvo-ogljad-i-rejting-specialnosti-default

Господарська діяльність з будівництва об’єктів підлягає обов’язковому ліцензуванню. Для того, щоб рішення на видачу ліцензії було ухвалено, треба врахувати два фактори. Перше – це клас наслідків об’єктів будівництва і друге – роль генерального підрядника.

Кому потрібна ліцензія на будівництво

 

Ліцензія на будівництво, згідно діючого законодавства, потрібна лише для роботи з об’єктами, що належать до об’єктів із середніми та значними наслідками(СС2 чи СС3).

Варто нагадати, що всі об’єкти в країні класифікуються за трьома класами в залежності від матеріальних збитків і можливої небезпеки:

  • Об’єкти з незначними наслідками (СС1). До цього класу відносяться індивідуальні житлові будинки і садиби. Для будівництва таких приміщень ліцензія не потрібна.
  • Об’єкти з середніми наслідками (СС2) . В цей клас входять житлові будинки від 5 поверхів, вихід з ладу яких загрожує життю і здоров’ю великої кількості людей. Робота з такими об’єктами підлягає обов’язковому ліцензуванню.
  • Об’єкти зі значними наслідками (СС3). Житлові комплекси і багатоповерхові торгові центри, що входять до цього класу, в разі руйнування може призвести до енергетичного та транспортного колапсу, тож отримання ліцензії для роботи з такими об’єктами також є обов’язковою.

Наразі законодавство не дає однозначної відповіді на питання, чи потрібне отримання ліцензії на будівництво генеральному підряднику. В законі існує абстрактна вимога щодо отримання ліцензії на будівництво, але немає переліку дій, які охоплює це формулювання. Раніше перелік робіт уточнювався рішенням Кабінету міністрів і з 2009 по 2016 рік робота генерального підрядника була внесена до цього списку. Втім в новому списку, який було затверджено в 2016 році, діяльність генерального підрядника не згадувалася. Зараз для ухвалення рішення щодо цього питання бажано проаналізувати, які саме функції покладені на генпідрядника в кожному конкретному випадку і, в разі необхідності, звернутися до державних органів за відповідними роз’ясненнями.

Як отримати ліцензію на будівництво

Для отримання ліцензії на будівництво здобувач подає заяву на провадження господарської діяльності з будівництва до органу ліцензування. Заяву можна подати в електронному виді, поштою або через Центр надання адміністративних послуг.

До заяви подаються наступні підтверджуючи документи:

  • Відомості про виконані заявником будівельні роботи, виробничо-технічну базу, наявність системи контролю якості та склад працівників за рівнем кваліфікації.
  • Копія паспорта керівника ( в разі, якщо ФІОП через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номеру платника податків, має про це відмітку в паспорті і повідомив про це відповідні контролюючи органи.
  • Опис документів, що додаються до заяви.

Для отримання ліцензії здобувач повинен підтвердити наявність попереднього досвіду роботи на об’єктах будівництва нижчого класу:

  • Для ліцензування по класу СС2 – попереднє виконання робіт не менше ніж на 3 об’єктах, що відносяться до об’єктів з незначними наслідками.
  • Для ліцензування по класу СС3 – попереднє виконання робіт не менше ніж на 3 об’єктах, що відносяться до об’єктів з середніми наслідками або не менше п’яти об’єктів, що відносяться до об’єктів з незначними наслідками.

Для суб’єктів господарювання, що отримують ліцензію вперше, право на ліцензування без попереднього досвіду роботи надається за умови підтвердження досвіду роботи фахівців підприємства за їх попереднім робочим місцем і дотримання певних вимог, встановлених Ліцензійними умовами.

До організаційних вимог відноситься:

  • Наявність затвердженої, відповідно до переліку робот, організаційної структури підприємства та положень про відповідні структурні підрозділи з посадовими інструкціями для працівників.
  • Наявність підрозділів (спеціалістів) що забезпечують виконання виробничих, адміністративних, юридичних функцій, перевірки і контролю якості, будівельних норм і нормативно-будівних актів в сфері містобудівної діяльності.
  • Протягом всього терміну дії ліцензії зберігання документів, що підтверджують достовірність наданих даних, що подавалися в орган ліцензування і документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.
  • Наявність потрібної кількості фахівців і робітників необхідних професій відповідно до організаційної структури підприємства.

До кадрових вимог відноситься:

  • Наявність відповідної освіти і кваліфікації у професіоналів, керівників і фахівців.
  • Наявність вищої освіти відповідної спеціалізації у керівника або його заступника і стажу роботи не менше двох років для магістра і трьох для спеціаліста.
  • Офіційне працевлаштування керівника та головного інженера за основним місцем роботи.

До технологічних вимог відноситься:

  • Наявність технологічних комплексів засобів малої механізації , будівельних машин, оснащення, устаткування, інструменту та пристроїв згідно до технологічних вимог виконання обсягу робіт.
  • Здійснення виконання робіт відповідно до будівельних норм, нормативно-правових актів та нормативних документів в сфері містобудівної діяльності.
  • Дотримання вимог охорони праці та забезпечення промислової безпеки.
  • Наявність вищої освіти відповідної спеціалізації для ФОП, що планує здійснювати господарську діяльність з будівництва об’єктів.

При цьому фізична особі-підприємець може виконувати роботи особисто, відповідно до своєї кваліфікації і професії або залучати найманих працівників.

 

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×