Ліцензія на алкоголь

0-52

Контроль над комерційною сферою – прерогатива держави. Саме вона здійснює видачу ліцензій на деякі види підприємницької діяльності, які можуть бути шкідливими соціальним або економічним інтересам суспільства або окремих громадян. До таких видів діяльності належить і продаж алкогольних напоїв . Організація цього напрямку комерційної діяльності вимагає вирішення низки юридичних питань, головним з яких є отримання ліцензії на алкоголь.

Хто мусить отримати ліцензію на алкоголь

Згідно чинного законодавства України ліцензуванню підлягають наступні види напоїв:

  • Солодове пиво.
  • Виноградне сусло та вина, в тому числі кріплені.
  • Різні напої, що отримані за допомогою бродіння (перрі, сидр, в тому числі і на медовій основі) та їхні суміші, в тому числі і за безалкогольною рецептурою.
  • Вермут та інші виноградні вина, що ароматизовані за допомогою додавання рослинних екстрактів.
  • Спиртові дистиляти, етиловий спирт (не менше 80% об., а також напої, що отримані шляхом перегонки, в тому числі лікери тощо).
  • Ароматизовані гірки настоянки зі вмістом спирту.
  • Інші алкогольні напої, вміст спирту в яких складає не менш 8,5 об.%.

Варто враховувати, що слабоалкогольні напої (наприклад, коктейлі) також належать до категорії алкоголю і вимагають отримання ліцензії.

Ліцензія на алкоголь надається на два види торгівлі: оптову, терміном на 5 років і роздрібну, що закінчується через рік.

Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю(окрім реалізації пива) точка продажу має відповідати певним умовам:

  • Площа магазину має перевищувати 20 кв.м.
  • Торгова точка має бути оснащена касовим апаратом.

Власник може розташувати в одному приміщенні два заклади, один з яких торгує алкоголем на розлив. В цьому випадку достатньо буде отримання однієї ліцензії на алкоголь.

Оптова торгівля ставить на меті придбання товарів, які потім будуть потім реалізовані для гуртового продажу іншим суб’єктам господарювання. Ліцензія на оптову торгівлю надає право продавати будь-які алкогольні напої, крім перрі та сидру. Для їх реалізації треба буде отримати окремий дозвіл. Так само окремо ліцензується і торгівля пивом (до 3 тисяч гектолітрів на рік).

Для отримання дозволу на оптову торгівлю підприємець має виконати наступні умови:

  • Наявність складських приміщень, дані про які мають бути внесені до ЄДР.
  • Подання відповідної заяви, копії ліцензії та документу, що підтверджує право власності або право на використання приміщень для зберігання.

Документи на отримання ліцензії на алкоголь

Для отримання ліцензії на торгівлю алкоголем суб’єкт підприємницької діяльності звертається до управління ДФС за місцем здійснення торгівлі. Перед подачею треба заплатити вартість ліцензії за певний проміжок часу.

До звернення надаються наступні документи:

  • Заява суб’єкта господарювання, в якій вказано адреса торгової точки, вид діяльності і перелік всіх касових апаратів з відповідною документацією на кожний.
  • Договір оренди або документи, що підтверджують право власності на торгове приміщення.
  • Паспорт (для ФОП).
  • Виписка з ЄДР.
  • Копія платіжного доручення для оплати квартальної ( для роздрібної торгівлі) або річної (для опта) вартості ліцензії.

Підготовка документів вимагає урахування норм і вимог закону, В іншому випадку високий ризик отримати відмови, що відтермінує початок торгівельної діяльності на невизначений термін.

Перед отриманням ліцензії також необхідно придбати та зареєструвати касовий апарат (РРО – реєстратор розрахункових операцій), а також зареєструвати в податковому органі за місцем обліку платника податків.

В заяву на отримання ліцензії вносяться модель, модифікація, заводський номер, виробник та дата виготовлення апарату. А також дата початку їхнього обліку та реєстраційні номера посвідчень. Всі ці данні пізніше вносяться в доповнення до ліцензії.

В випадку встановлення факту продажу алкоголю через касові апарати, що не вказані в ліцензії, підприємство має заплатити штраф в розмірі 200% від суми реалізованого таким чином алкоголю, але не менше 10 тисяч гривень. Для попередження таких витрат рекомендуємо вам відповідально ставитися до подачі інформації про касові апарати.

Дозвіл на роздрібну реалізацію алкоголю видається на кожний касовий апарат, що встановлюється в торгівельній установі. Вартість ліцензії визначається в кожному випадку окремо, залежить від місця продажу і визначається таким чином:

  • Згідно загальних правил роздрібна ліцензія на торгівлю алкоголем вартує 8 тисяч гривень за кожний касовий апарат. Ця сума має вноситися кожного кварталу згідно з відмітками на зворотному боці бланка ліцензії.
  • Якщо торгова точка розташовано на території селищної або сільської громади, то вартість ліцензії знижується до 500 грн. на рік. Винятком є села та селища, які розташовано в межах території міста, а також на відстані 50 км від міст обласного підпорядкування і Києва, торгова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Термін ліцензії на оптову торгівлю складає 5 років, та для її отримання потрібно виконати наступні вимоги:

  • Дозвіл на оптовий продаж вартує 2 млн.500 тис. грн.. на 5 років, тобто 500 тисяч гривень на рік.
  • Ліцензію на продаж сидру і перрі без додання спирту треба придбати окремо за ціну 780 грн. на рік, або ж 3900 грн. за 5 років.

Подовження дії ліцензії відбувається після щорічної оплати, яку треба призвести до початку нового року. Або, в випадку виготовлення алкоголю, до початку виробничого процесу.

Дозвіл видається протягом 10 календарних днів з моменту подачі заяви. В разі відмови органи ліцензування повинні аргументувати рішення, посилаючись на норми чинного законодавства.

 

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×