Ліквідація підприємства

пошук інвестицій

Сучасна практика ліквідації підприємств має комплексний характер і передбачає нарівні з самою ліквідаційною процедурою вирішення таких питань, як правильний вибір способу ліквідації та підготовку до закриття підприємства.

Є 3 причини, які диктують спосіб ліквідації: мета ліквідації, активи і пасиви підприємства, наявність заборгованості.

Перед безпосереднім «знищенням» підприємства Ви повинні:

  • Законно звільнити всіх працівників та виплатити їм заробітну плату;
  • Закрити усі договори з контрагентами;
  • Перевірити та розібратися з банківськими рахунками;
  • Закінчити справи з активами, активними кредиторами, дебіторською та кредиторською заборгованістю;
  • Підготувати звітність та усі необхідні папери.

 

Послідовне виконання усіх вищезазначених пунктів сприятиме відсутності в подальшому проблем з контролюючими органами.

Ліквідуватись в нашій державі можна 3-ма способами:

  1. Шляхом продажу підприємства (безпечний спосіб). В юридичному світлі цей спосіб не є ліквідацією. Протягом 10 робочих днів взяте під контроль спеціалістів підприємство буде закрите, тим самим унеможливлюючи некоректні і протизаконні спроби третіх осіб вимагати документацію, нараховувати штрафи без законних підстав у колишніх власників та представників підприємства.
  2. Шляхом банкрутства. Процедура банкрутства в Україні постійно ускладнюється і обростає великою кількістю додаткових вимог і роз’яснень. Ці ускладнення зумовлені боротьбою з фіктивним банкрутством і банкрутством, яке застосовується для ухилення від боргових зобов’язань. Результатом зазначеної боротьби стало, по-перше, збільшення середнього терміну (до 6 місяців) і, по-друге, поява ризиків оскарження судових рішень, пов’язаних з банкрутством, у разі недотримання встановленого порядку. Головною перевагою банкрутства є виключення з ЄДРПОУ на підставі рішення суду.
  3. Ліквідація в загальному порядку. Формально, ліквідація в загальному порядку є найпростішою процедурою, яка взагалі не потребує участі юриста. Законом регламентовано чіткий перелік дій, які повинен здійснити ліквідатор для припинення підприємства. Однак, на практиці все відбувається дещо складніше. Термін, протягом якого підприємство буде знято з обліку в ДПІ, так само, як і наслідки перевірки, навіть при належному веденні податкового обліку та відсутності реальних порушень, не передбачувані.

В Україні активно діють ці 3 способи ліквідації. Не всі з них вимагають участі у процедурі юристів, проте, вибір способу і підготовки до ліквідації доцільно здійснювати за юридичною допомогою фахівців у даній сфері. Пам’ятайте – наша компанія завжди може допомогти Вам у будь-яких питаннях юридичного плану.

 

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×