Кримінальна відповідальність за податкові правопорушення

Кримінальна відповідальність в податковій сфері застосовується на підставі статті 212 ККУ. За умисне ухилення (вина в формі прямого умислу) в значних, великих і особливо великих розмірах. Значні розміри – 1000 і більше неоподаткованих мінімумів,великі розміри – 3000 і більше неоподаткованих мінімумів, особливо великі розміри – 5000 і більше неоподаткованих мінімумів.

Можуть бути притягнуті особи, які досягли 16 річного віку і є осудними, а також можуть бути притягнуті особи, але зайняття посади повинно бути обов’язково документально підтвердженим.

Приклад: Головний бухгалтер захворів, його обов’язки виконував касир, наказ був усним. В цей час було ухилення від податків. Касир не несе відповідальності, бо він не був в цей час посадовою особою.

Стаття 212 передбачає санкції від штрафу (300 – 500 неоподаткованих мінімумів) або позбавленням права на певну посаду чи певну діяльність до 3-х років. До позбавлення волі на строк від 5 до 10 років та позбавлення на певну посаду чи певну діяльність до 3-х років з конфіскацією майна.

Частина 4 передбачає, що особа, яка вперше вчинила діяння передбачені частиною 1 та 2 (значні і великі розміри) звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, збори та інші обов’язкові платежі, а також відшкодувала шкоду завдану державі їх не своєчасною сплатою (сплатила фінансові санкції, пеню.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 ×
Замовити послугу

 
×