Чи потрібен адвокат під час затримання особи правоохоронцями?

Затримання особи в порядку статей 207 або 208 КПК України є несподіваною та вкрай неприємною для його учасників подією.

Власне сам факт того, що закон надає правоохоронним органам повноваження проводити затримання без попереднього судового дозволу, означає, що законодавець визнає непередбачуваність обставин, які зумовлюють таке затримання.

Верховний Суд дійшов до висновку, що вимога присутності адвоката при затриманні є практично нездійсненною і не передбачена будь-яким чинним законодавством, а встановлення такого правила зведе нанівець будь-яку поліцейську діяльність, оскільки практично неможливо забезпечити присутність адвоката в той час і в тому місці, де може відбутися затримання за підозрою у вчиненні злочину.

Очевидно, що за таких обставин правоохоронцями права затриманих осіб будуть порушуватись ще більше, а право на захист буде порушуватись все частіше.

Затриманому гарантується можливість негайно повідомити про своє затримання та місце перебування близьких родичів, членів сім’ї чи інших осіб за вибором цієї особи.

Слід пам’ятати, що таке повідомлення має бути негайним, і фактично одноразовим. Тому, необхідно ретельно обдумати кому ми будемо телефонувати в такому випадку. Від подальших дій Вашого адвоката залежить Ваша доля та час проведений за гратами, тому слід виважено підійти до вибору свого адвоката.

Правоохоронні органи під час затримання грубо нехтують основними правами затриманої особи, та не дають можливості зв’язатись із своїм адвокатом, мотивуючи це тим, що повідомлено центр надання безоплатної правової допомоги, однак слід наполягати на необхідності реалізації свого права під відеозапис, який є невід’ємним під час затримання.

Із врахуванням останньої судової практики та реалій сьогодення, ніхто не буде очікувати поки Ви знайдете адвоката, чи Ваші родичі будуть займатись його пошуком.

Якщо Вас затримано, що Вам робити:
– нічого не говорити з приводу обставин затримання без адвоката;
– вимагати негайно зв’язатись із близькими особами або адвокатом;
– взяти себе в руки, та поводитись спокійно.

Чи можна проводити особистий обшук особи без адвоката?

Практично ніколи правоохоронці не очікують на прибуття адвоката, та розпочинаються проведення особистого обшуку.

Обов’язковою умовою проведення особистого обшуку є присутність двох понятих.

Практика правоохоронних органів свідчить про те, що особистий обшук затриманої особи є необхідним для забезпечення безпеки як осіб, що затримують, так і інших осіб, включаючи саму затриману особу. Тому проведення особистого обшуку не може відкладатися до прибуття на місце затримання адвоката.

Рекомендуємо Вам знайти адвоката, котрому Ви можете довіряти, та звертатися у будь який час доби за захистом, адже затримання є вкрай несподіваним та неприємним явищем, та може спіткати зненацька.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Телефон (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Текст запитання

×
Замовити дзвінок

 



×
Замовити послугу

 




×