Певно немає в світі людини, яка б ні разу не потрапляла в ситуацію, коли знадобилася допомога юриста. Розлучення, сімейні спори, проблеми між рідними людьми потребують безпристрасної та об’єктивної правової оцінки і вирішення майнових та немайнових питань. Невід’ємна складова переважної більшості конфліктів між родичами – стрес і нескінчені судові процеси, які негативно впливають на моральний стан людини. Всім, хто хотів би уникнути таких потрясінь, знадобиться адвокат по сімейним справам.
Для чого потрібен адвокат по сімейним справам
Переживання та стрес – часті супутники будь яких сімейних проблем. Учасники конфлікту реагують на події емоційно, тим самим не маючи змоги самостійно врегулювати ситуацію. Для того, щоб не допустити помилок, які можуть тільки погіршити ситуацію, радимо вам отримати послуги сімейного адвоката.
При обранні шляху вирішення проблеми сімейний адвокат має враховувати той факт, що наслідки юридичних рішень в сімейних спорах суттєво впливають на життя клієнта. Тож при випрацювані стратегії спеціалісти ретельно аналізують ситуацію і знаходять не тільки прості і правильні, а й максимально комфортні для всіх рішення.
Категорії сімейних адвокатів
В залежності від типу проблем, на яких спеціалізується адвокат по сімейних справах, всі спеціалісти діляться на наступні категорії:
- Шлюбно-сімейні спори. В цій категорії адвокати по сімейним справам допомагають корректно скласти шлюбний договір, який є допоміжним під час процесу розлучення, в односторонньому порядку написати заяви про розірвання шлюбу як за наявності, так і в разі відсутності дітей. Ще один важливий напрямок спеціалістів цієї категорії – визнання шлюбу недійсним. В цьому випадку, на відміну від розлучення, подружжя позбавляється будь яких прав і обов’язків, в тому числі і на спільно нажите майно.
- Аліменти. Сімейні адвокати в цьому випадку допоможуть визначити розмір виплат на дитину та стягнути додаткові кошти, якщо батько або матір отримують заробітну плату «в конверті». В разі необхідності аліменти можуть бути стягнуті на користь не тільки дітей, а й колишньої дружини.
- Поділ майна. Якщо в разі розлучення не вийшло вирішити проблему розподілу майна самостійно, вирішення сімейних спорів зазвичай переносяться в зал судових засідань. В такій ситуації сімейний юрист допоможе відстояти ваші права і отримати справедливу частку від спільно нажитого майна.
- Суперечки, пов’язані з дітьми. Адвокат з сімейних справ допоможе визначити місце проживання дитини після розлучення батьків, порядок спілкування родичів з дитиною, а також питання позбавлення батьківських прав, оспорювання і встановлення батьківства, алгоритм всиновлення дітей.
Серед ризиків вирішення сімейних конфліктів найбільш трагічними виявляються неможливість брати участь в житті і вихованні власних дітей та майнові втрати. От чому так важливо під час ведення справи врахувати всі обставини та прийняти до уваги інтереси дітей та інші, менш значимі обставини, наприклад, неофіційне працевлаштування одного з партнерів або відсутність даних про місцезнаходження дружини або чоловіка.
Робочий алгоритм адвоката по сімейним справам
Стикаючись з делікатною стороною життя людей, юрист з сімейних справ залишається вірним адвокатській присязі і чітко дотримується Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» а також правил професійної етики. Для таких спеціалістів притаманний індивідуальний підхід до проблем клієнтів і дотримання адвокатської таємниці.
В своїй роботі адвокат по сімейним справам Львів виконує наступні дії:
- Розбір сімейного питання з точки зору юридичного аналізу.
- Підбір найбільш сприятливих варіантів розрішення сімейного конфлікту.
- Захист інтересів клієнта на стадії досудового розслідування.
- Підготовка адвокатських запитів, скарг, заяв позову та інших документів.
- Представництво в суді інтересів клієнта під час вирішення сімейних спорів.
- Оскарження рішення суду в апеляційній та касаційній інстанціях.
- Адвокатський супровід на етапі виконавчого провадження.
Не менш важлива також і психологічна підтримка, яку сімейний адвокат у Львові надає клієнту. Підтримка у боротьбі зі смутком, гнівом і прийняття не завжди приємних змін під час розлучення допомагають пережити емоційно складний період і вийти з нього з найменшими втратами.